Terörü Aşarsak Uçar Gideriz!

Arınç, "Hepimizin 2023 hayali var. Benim kurumlarım da bu hayalin içinde, çalışıyoruz gece gündüz" dedi.

Terörü Aşarsak Uçar Gideriz!

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bayraklı ilçesinde akaryakıt istasyonu ve simit sarayının açılış törenine katıldı.
Burada yaptığı konuşmada, 19 Haziran'da, terör örgütü mensuplarınca Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki Yeşiltaş Karakolu'na yapılan saldırıda 8 askerin şehit olduğunu hatırlatan Arınç, ''Bunların üzüntüsünü kalbimizde yaşıyoruz. Bu ilk değil ama son olmasını diliyoruz'' diye konuştu.

Başbakan Yardımcısı Arınç, Türkiye'nin terör belası dışında çektiği başka sıkıntı olmadığını belirterek, şöyle devam etti:
''Türkiye'de geçmişte başbakan Avrupa'ya giderdi kredi bulmak için. Bir başbakanımızın hazin sevincini hatırlıyorum. '1 milyon dolar kredi bulduk' diyordu, seviniyordu. Çünkü biz borcu borçla ödüyorduk. Hükümet tahvil çıkarıyordu, yüzde 130 faizle. 3 sene önceye bakarsanız paramızda 6 sıfırı görürsünüz, Kurtalan Ekspresi gibi...''

Arınç, ''Şu terörle baş ettiğimizde, güvenliği sağladığımızda jumbo jetler gibi uçacağız. Başkalarının battığı yerde, biz dünyada ilk beş ekonomi içine girmiş olacağız. Hepimizin 2023 hayali var. Benim kurumlarım da bu hayalin içinde, çalışıyoruz gece gündüz. Büyük iddialar büyük devletlerin işidir'' dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2012, 21:45
YORUM EKLE

banner47