banner9

'Terör Çıkmaz Yoldur'

AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Binali Yıldırım seçime iki gün kala tek gecede iki miting düzenledi.

'Terör Çıkmaz Yoldur'
Menderes Küner Köy meydanında düzenlenen ilk mitingde vatandaşlar, Binali Yıldırım’a coşkulu bir karşılama yaptı.
 
Köyün girişinden itibaren bayraklarla süslenen köy meydanında, Yıldırım “Yolların Kralı” sloganları ile kürsüye çıktı.
 
Konuşmasına “Yolların kralı olmaz kuralı olur” diyerek başlayan Yıldırım, “Yolları böldük, hayatları birleştirdik. Cumhuriyetimizin 100. Yılına çeyrek kala ahdettik. 1 Kasım'da Türkiye’de kardeşliği bozmak isteyenlere öyle güzel ders vereceğiz ki; bir daha kendilerine gelemeyecekler” dedi.
 
“TERÖR ÇIKMAZ YOLDUR”
 
“Ey ahmaklar, aklı sıra bu ülkeyi terörle, korkuyla yıldırmaya çalışanlar” diyerek teröre destek verenlere seslenen Yıldırım, “buradan yükselen ses size bu yol çıkmaz diyor. Umutsuz bir yol, bu yoldan vazgeçin, bu ülkede kardeşliği bozmaya kimsenin gücü yetmez. 5 bin yıldır bu topraklar üzerinde tüm farklılıklarımızla hemhal olmuşuz. Bağımsızlık bizim karakterimizdir. Bu topraklara göz dikenler her dönem hak ettikler cevabı aldılar” diye konuştu.
 
“4 AY KAYBETTİRDİLER”
 
“1 Kasımda sandığa gideceğiz. Biz sizlere çok güveniyoruz” diyen Yıldırım 7 Haziran sonrası ülkeyi hükümetsiz bırakanların muhalefet partileri olduğuna dikkat çekerek, “Muhalefet partileri 7 Haziran'da iktidar olmak için uğraşmadı. Yattı kalktı AK Partiyi alaşağı etmeyi hedefledi. O zaman kol kola girenler seçimden sonra biri sağa biri sola kaçtı. Millete 4 ay kaybettirdiler” diye konuştu. 1 Kasım’da tüm vatandaşları sandığa davet eden Yıldırım, “4 ayın hesabını 1 Kasım’da sorun” çağrısı yaptı.
 
AK Parti öncesi koalisyon dönemlerine gönderme yapan bir vatandaşın “maaşı veremezlerdi, bankanın önünde kuyruk beklerdik, AK Parti hasta yatana da, ona bakana da destek veriyor.” demesi üzerine 'Allah bereketine veriyor' diye yanıt verdi. “Tek başına iş başına" sloganları arasında konuşmasını tamamlayan Yıldırım “Siz işi bitirdiniz hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.
 
“EFSANE DÖNDÜ”
 
Küner mitinginin ardından Ayrancılar Pazar yerinde gerçekleşen ikinci mitingde akşamın geç saatlerine rağmen alanı dolduran kalabalığın “efsane döndü, hayal gibi geliyor” tezahüratları eşliğinde sahneye çıkan Yıldırım vatandaşları çiçeklerle selamladı. “Bu coşku bizi öyle bir aşka getirir ki sizin verdiğiniz güçle aşamayacağımız engel, yapamayacağımız tünel yok” diyerek vatandaşlara seslenen Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü; “7 Haziranda bir seçim yaptık. Bizim için bir yol kazası oldu. Artık 7 Haziranda milletin verdiği o mesajın gereğini yaparak sizlerin karşısındayız. Bu seçimde kardeşlik kazanacak, terör kaybedecek. Bazıları koalisyon diye diye o günleri tekrar getirmeye çalışıyorlar. Muhalefet partileri bir âlem. Üçünün de birbirlerinden farkı yok. İktidar sorumluluğu almayanlar 1 Kasımda milletten nasihat alacaklar.”
 
Konuşması sık sık tezahüratlarla kesilen Yıldırım yapılan hizmetleri örnek göstererek “Onlar konuşur AK Parti yapar. Durmak yok yola devam. Pazar günü sizlerden aldığımız güçle yola devam ediyoruz” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2015, 11:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER