banner51

Temizel'den Güler'e Cevap!

CHP Parti Meclisi Üyesi Zekeriya Temizel, İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler’in, "Partim cemaatle ittifak yaptı" açıklamasıyla ilgili, "Kendi görüşü bile olsa doğru olmayan bir görüştür" dedi.

Temizel'den Güler'e Cevap!
 
CHP İzmir Milletvekili Hülya Güven ile birlikte partisinin Karabük İl Başkanlığı’nı ziyaret eden Temizel, gazetecilerin sorusu üzerine İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler’in, "Partim cemaatle ittifak yaptı" açıklamasını değerlendirdi. Temizel, "Kendi görüşü bile olsa doğru olmayan bir görüştür. Kesinlikle partimizin çatısında bir akıntı ve sızıntı söz konusu bile değildir. CHP demokratik bir partidir. Ama insanlarda demokratik haklarını kullanırlarken altında oturdukları çatıdan başlamalarında da bir demokratik hak olarak görmemek gerektiği düşünülür. Hangi koşullarda dediğini bilmiyorum."
 
Partinin Mehmet Bekaroğlu tarafından yönetildiği konusunun da ciddiye alınmaması gerektiğini belirten Temizel, bir parti meclisi üyesi olarak bu söylemleri kesinlikle kabul etmediğini kaydetti. Temizel, şöyle dedi:
 
"Böyle bir olay da yoktur zaten. Daha dün partiye gelmiş bir insanın bugün partiyi yönetiyor olması demek mantıkla bağdaşmadığı gibi o partiye olan inancı sarsma anlamını taşımaktan başka bir şey ifade etmez. Ciddiye alınmaması gereken bir olay. Bu partinin organları var. Genel başkanı ve yardımcıları var. Ne şekilde yönetileceği, hangi kararlar ile yönetileceği ve kararların ne şekilde alınacağı da belli."
 
Milletvekili Hülya Güven ise 14 Aralık operasyonunu değerlendirdi. Güven, "Bu bir darbedir. Medyaya yapılan bir korkutma girişimidir. Gerçekten sivil bir darbe şeklinde düşünmemiz gerekiyor. Burada esas olan medyaya bir baskıdır. Bu baskının ortaya çıkmış ve netleşmiş olmasıdır. Bu açıdan son derece yanlıştır" diye konuştu.
 
Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2014, 17:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER