'Tehdit Ediliyorum'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Kobani eylemlerinde attığı twetler nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından hedef gösterildiğini söyledi. Tehditler aldığnı belirten Tanrıkulu, "Bu tehditler nedeniyle bana ve yakınlarımın tırnağına zarar gelirse bunun hesabı kendilerinden sorulur"dedi.

'Tehdit Ediliyorum'
Tanrıkulu, TBMM’de basın toplantısı düzenledi. IŞİD’in Kobani’ye yönelik yaptığı saldırılar bahane edilerek Türkiye’de yapılan eylemlerle ilgili ağır bir bilanço ortaya çıktığını belirten Sezgin Tanrıkulu, ağır bilançonun sorumlusunun hükümet olduğunu söyledi. Tanrıkulu, hükümetin sorumluluğu muhalefete atarak sorumluluktan kaçamayacağını sözlerine ekledi.
 
Attığı twitler nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu tarafından hedef gösterildiğini belirten ve basın toplantısında attığı twetleri okuyan Tanrıkulu, attığı twetlerle sokağa çağrı yapmadığını, sadece vicdan çağrısında bulunduğunu söyledi. Tanrıkulu, "Attığım twetlerin hiçbirinde sokak adres gösterilmiyor. Aksine şiddet dışındaki yöntemler ve dayanışma öneriliyor. Cumhurbaşkanı Rize’de çok açıkça beni hedef gösterdi. Onun hedef göstermesinden sonra birçok yerden tehdit almaya başladım. Onun yandaş kalemleri yazmaya başladı, tehdit edilmeye devam ediyorum. Başbakan bunları okumadan veya okumuşsa anlamadan veya yanıltarak kamuoyunu benim üzerimden yönlendirmeye çalışıyor. Benim siyasetçi kimliğinden önce insan hakları savunuculuğu kimliğim var, avukat kimliğim var. Ben 80’li, 90’lı yıllarda, en karanlık dönemlerde, JİTEM’in namluluları bizim ensemizde dolaşırken bile insan haklarını savundum, şiddete karşı çıktım, tehditlerden yılmadım. Başbakanın da Cumhurbaşkanının da bu tehditlerinden yılmam" dedi.
 
Tehdit edilmesine rağmen tehditlerden yılmayacağını belirten Tanrıkulu, "Bu tehditler nedeniyle bana ve yakınlarımın tırnağına zarar gelirse bunun hesabı kendilerinden sorulur. Biz ucuz tehditlere pabuç bırakacak tıynette değiliz. Davutoğlu’na sesleniyorum, bu twetleri okusun, ucuz tehditlerden vazgeçsin, insan olsun" dedi.
Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2014, 12:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER