banner9

Tarihi Görüşme Sona Erdi

Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmek üzere CHP Genel Merkezine geldi. Kılıçdaroğlu, Başbakan Yıldırım'ı Genel Merkezin kapısında karşıladı. Yıldırım ile Kılıçdaroğlu'nun yaptığı görüşme sona erdi. Görüşme yaklaşık 1 saat sürdü. Görüşme sonrası Başbakan Binali Yıldırım ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu açıklama yaptı.

Binali Yıldırım, Başbakan olduktan sonra ilk kez genel merkez binasında CHP'yi ziyaret etti.
 
KEMAL KILIÇDAROĞLU, KAPIDA KARŞILADI
 
Binali Yıldırım saat 14:08’de CHP Genel Merkezi’ne giriş yaptı. Yıldırım’ı makam aracından inişinde CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç karşıladı. Bina girişinde ise bu kez Kemal Kılıçdaroğlu Başbakan’ı karşılayarak elini sıktı. İki isim bu karşılamanın ardından içeri girdi. Öte yandan 1 saat süren görüşme, sona erdi.
 
Yıldırım ile beraber AKP grup Başkanvekili Mustafa Elitaş da CHP Genel Merkezine geldi. Başbakan Yıldırım CHP'nin ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi ziyaret edecek.
 
İKİ LİDER AÇIKLAMA YAPTI
 
Kemal Kılıçdaroğlu, görüşme sonrası yaptığı açıklamada "KHK'larla ilgili endişelerimizi aktardık, Başbakan Yıldırım not etti." dedi.
 
Öte yandan Başbakan Yıldırım da yaptığı açıklamada, "Kararnameler ile ilgili Kılıçdaroğlu'nun eleştirilerini dikkate alacağız. AK Parti, CHP ve MHP olarak Anayasa çalışmaları için birer arkadaş görevlendireceğiz" ifadelerini kullandı.
 
İKİNCİ DURAK MHP
 
Başbakan Binali Yıldırım, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüştü.
 
Başbakan Yıldırım'ın ikinci durağı MHP oldu. Başbakan, Meclis'te saat 15.40 sularında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile bir araya geldi. Bahçeli, Başbakan Yıldırım'ı, TBMM'deki makam katındaki asansörün girişinde karşıladı. Burada gazetecilere tokalaşarak poz veren Bahçeli ve Yıldırım'a, AK Parti Grup Siyasi Danışmanı Cenk Sarıgöl'ün 4,5 yaşındaki kızı Elif Zümra Sarıgöl tarafından çiçek verildi. Bahçeli ve Yıldırım, küçük kızı yanaklarından öptü.
 
Başbakan Yıldırım ve MHP Genel Başkanı Bahçeli, foto muhabirlerine poz vermelerinin ardından, görüşmeye geçti. Görüşme, baş başa gerçekleşiyor.
 
Başbakan Binali Yıldırım, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'yle bir araya gelmişti.
 
Binali Yıldırım, saat 17.00'de ise Çankaya Köşkü'nde ABD Genelkurmay Başkanı Joseph Dunford'u kabul edecek.
 
BAHÇELİ YILDIRIM ORTAK AÇIKLAMA
 
MHP lideri 15 temmuz Gecesi ülke felaketin eşiğinden döndü.
 
15 temmuz gecesinden sonra birlik bareberlik için davaların geri çekilmesi olumlu ve güzel bir yaklaşım olmuştur. Kendisine teşekkür ediyoruz 
 
Başabakan Yıldırım: Kanun Hükümü'ndeki Kararnamelerdeki amaç darbe risklerinin bertaraf edilmesi.
 
Güzel bir görüşme oldu!
 
İdam konusunu ele almadık.
 
Bu yapı darbe teşebbüsüne katılanlarla sınırlı değil, daha derinlere gidiyor
 
 
 
Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2016, 15:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER