Suriye'de Büyük Trajedi

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Suriye’de 4 milyon kadar insanın açlık sınırında olduğunu belirterek, "Suriye’deki alimler açlıktan ölmek üzere olan insanlara ölmemeleri için kedi ve köpek eti yemelerinin uygun olduğuna dair fetva veriyorlar. Bu kadar büyük bir insani trajedi yaşanıyor" dedi.

Suriye'de Büyük Trajedi

 

Bakan Çelik, Adana Valiliği’ne ziyaret etti. Valilik girişinde vali yardımcıları, kaymakamlar ve kamu dairelerinin müdürleri tarafından karşılanan Çelik, polis mangasını selamlayıp bayramlarını kutladı.
 
Valilikte şeref defterini imzalayan Bakan Çelik burada yaptığı açıklamada, "Bakın etrafımızda çok büyük acılar yaşanıyor. Etrafımızdaki coğrafya kan gölüne dönüyor. Ta Pakistan dan Yemen’e kadar. Komşumuz Suriye’de çok büyük acılar yaşanıyor. Dün çok üzüntü duyduğum haberler gördüm. Suriye’de 4 milyon kadar Suriyelinin açlık sınırında olduğu acil gıda yardımına ihtiyacı olduğuna dair haberler vardı. Yine çok üzücü bir haber. Suriye’deki alimler açlıktan ölmek üzere olan insanlara Suriyeli kardeşlerimize ‘açlıktan ölmemeleri için kedi ve köpek eti yemelerinin uygun olduğuna dair fetva veriyorlar. Bu kadar büyük bir insani trajedi yaşanıyor. Bu mübarek Kurban Bayramında biz kestiğimiz bu kurbanların yüzü suyu hürmetine bu kardeşlerimizin bu coğrafyaların açlıkla imtihan edilen ölümle imtihan edilen bu coğrafyaların biran evvel huzura kavuşmasını istiyoruz” dedi. Çelik, şöyle devam etti:
 
“Memleketimizin değerini bilelim. Memleketimizdeki huzurun değerini bilelim. Etrafımızdaki ekonomik ve siyasi krizleri istikrarsızlıklara bakıp bu memleketteki kazanımlarımızı daha çok koruyalım."
 
Bakan Çelik, daha sonra valilik makamında Vali Hüseyin Avni Coş ile görüştü.
Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2013, 13:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER