'Süreci Takip Ettik'

Geçtiğimiz haftalarda gündemi meşgul eden Foça Ilıpınar Mahallesi’ndeki ağaç kesimlerine ilişkin durdurma kararının çıkmasının ardından konunun yakın takipçisi olan CHP İzmir Milletvekili Prof. Dr. Hülya Güven, ağaç kesimini durdurma kararını alan İzmir Orman Bölge Müdürü İbrahim Aydın’ı ziyaret etti.

'Süreci Takip Ettik'
CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Orhan Karaoğlu’nun da katıldığı ziyarette alınan karardan memnun olduklarını belirten Milletvekili Hülya Güven İzmir Orman Bölge Müdürü İbrahim Aydın’dan detaylı bilgi aldı. 
 
SÜRECİ TAKİP ETTİK 
 
CHP’li vekil Güven, “İzmir Orman Bölge Müdürü İbrahim Aydın, gelen tepkiler üzerine bölgedeki ağaç kesimini durdurduğunu ve tepkileri dikkate aldıklarını ayrıca bölgeyi Foça'lılarla birlikte ağaçlandıracaklarını açıkladı. Bölge halkının tepkilerine rağmen orada bu işleme devam edilemezdi. Kırk dönüm arazi üzerindeki ağaçların kesilmesi üzerine durumu protesto eden çok sayıda yurttaşın yanı sıra sivil toplum kuruluşları ile siyasi parti ilçe başkan ve yöneticileri de vardı.  Biz de CHP olarak il başkanımız Ali Engin ve il, ilçe yöneticileri, Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ , belediye meclis üyeleri ile hep birlikte doğaya sahip çıkan yurttaşlarımızı desteklemek üzere yanlarındaydık. Bu sonuca ulaşıldığı için bölge halkı ve doğa adına mutluyuz. Sayın Aydın’a duyarlı davrandığı için teşekkür etmek istedik. Umuyoruz ki hükümet daha sonra alınan bu karardan vazgeçmez” dedi.   

 

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2014, 10:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER