'Suç Duyurusunda Bulunacağız'

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Mavi Marmara Gemisi’ne düzenlenen baskına ilişkin açılan davada İstanbul 7’nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından aralarında İsrail Genelkurmay eski Başkanı Rau Aluf Gabiel Ashkenazi’nin de bulunduğu dönemin dört üst düzey komutanı hakkında verilen tutuklama kararıyla ilgili bazı art niyetli bürokratların Uluslararası Polis Teşkilatı’na (Interpol) ’kırmızı bülten’ çıkarılması için yazı göndermediğini ve bu kişiler ...

'Suç Duyurusunda Bulunacağız'
Bülent Yıldırım, ’Kudüs’ün Etekleri ve Mesc-i Aksa’ konulu konferansa katılmak üzere Adıyaman’a geldi. Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen konferans öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bülent Yıldırım, Gazze’ye 31 Mayıs 2010’da insani yardım taşıyan Mavi Marmara gemisine İsrail askerlerince düzenlenen saldırıya ilişkin İstanbul 7’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nin dönemin İsrail Genelkurmay Başkanı Rau Aluf Gabiel Ashkenazi, Deniz Kuvvetleri Komutanı Eliezer Alfred Marom, Askeri İstihbarat Daire Başkanı Amos Yadlin ve Hava Kuvvetleri İstihbarat Başkanı Avishay Levi hakkında tutuklama kararını ve Interpol’e ’kırmızı bülten’ çıkarılması için yazı gönderilmesine hükmettiğini hatırlattı.
 
Bazı art niyetli bürokratların Interpol’e ’kırmızı bülten’ çıkarılması için belge göndermediğini savunan Bülent Yıldırım, söz konusu bürokratlar hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını ifade ederek, "Mavi Marmara davasında Türkiye’de açılan mahkemede tutuklama kararı verildi. Bunun ’kırmızı bülten’ olarak Interpol’e gönderilmesi lazım, ama Türkiye’de bir takım art niyetli bürokratlar henüz işlemi yerine getirmedi. Oysa sayın Cumhurbaşkanı, sayın Başbakan ve sayın Dışişleri Bakanı bu konuda tavrı net. Çünkü bu karar halkın ve mağdur olanların yaşadıklarından dolayı bağımsız mahkemelerce verilmiştir. Umarım bu yanlışlık bir an önce giderilir ve bu ’kırmızı bülten’ Interpol’e gönderilir. Türkiye’den istenen bilgi ve belge gönderilmedi. Bu bilgi ve belgeyi göndermeyen bürokratlara suç duyurusunda bulunacağız. Biz sadece İsrail’i mahkum etmek isterken birden bire Siyonizm’in etkisi altında uluslararası birçok mekanizmanın da aslında çözülmesine vesile olduk. Umarım önümüzdeki günlerde bütün bu şer odaklarını kendi gerçekliği ile ortaya çıkacak" dedi.
Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2015, 22:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER