banner51

SP Genel Başkanı Kamalak Adana'da

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak partisinin Adana il kongresinde yaptığı konuşmasında, "Geçici durumlar sizi üzmesin, şundan emin olun yarınlar bizimdir" dedi.

SP Genel Başkanı Kamalak Adana'da
 
SP Adana İl Teşkilatı’nın 4’üncü Olağan Genel Kurulu’na Genel Başkan Mustafa Kamalak  katıldı. Konuşma yapmak için kürsüye çıkan Kamalak’ın boynuna kentin 2 takımı olan Adanaspor ile Adana Demirspor’un atkıları takıldı. Kamalak, yapılan kongrenin sıradan bir kongre olmadığını, nizamın tesisi için hakkın hakimiyetini oluşturacak kadroların belirleneceğini söyledi. Kamalak, "Yarınlar bizimdir. Bırak o parti birini darbecilikle suçlasın, öteki darbe kurallarının arkasına sığınsın. Biri yolsuzlukla, biri hırsızlıkla suçlasın birbirini. Biz işimize bakalım" diye konuştu.
 
Adana’da İncirlik Hava Üssü’nün bulunduğunu hatırlatan Kamalak konuşmasını şöyle sürdürdü:
 
"Bu üs neyi amaçlıyor. Türkiye’yi, İslam alemini kurtarmak için mi? İncirliğin tek amacı vardır İsrail’i korumak. 2007 yılında dönemin Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül beye bir yazılı soru yöneltiliyor. ’ABD ile ilişkiler nasıl’ diye. Cevabı şu, ’Meclis 1 Mart’ta ABD’ye destek projesi olan malum tezkereyi reddetti ama, biz o tarihten sonra bu zamana kadar 4 yıllık süre içinde İncirlik Hava Üssü’nden 4 bin 990 ABD sortisine yani bomba yüklü uçaklarına kalkış izni vermek suretiyle o hatayı düzelttik’ diyor. Oradan kalkıp Irak’a yönelen Amerikan uçakları kardeşlerimizi ne götürüyordu, bombalar değil mi?"
 
Kamalak, daha sonra yerel bir televizyonda yayınlanacak programa katılmak için kongreden ayrıldı.
 
 
Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2014, 15:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER