banner51

Soylu'dan Tüsiad'a Sert Açıklamalar

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, TÜSİAD’ı eleştirerek, ’’Sen, TÜSİAD değilsin ki. Sen siyasi idolün, anlayışın temsilcisi olarak konuşuyorsun. Milletten yana değilsin, cebine para koyanlardan yanasın. 28 Şubat’ta da aynısını yaptın, 1980 darbesinde de aynısını yaptın, 27 Nisan’da da aynısını yaptın’’ dedi.

Soylu'dan Tüsiad'a Sert Açıklamalar
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, partisi tarafından Konya’nın Seydişehir İlçesi’nde bir düğün salonunda düzenlenen ’Milli İradeye Sahip Çık’ adlı konferansa katıldı. Konuşmasında Ak Parti hükümetinin yaptığı yatırımları anlatan Süleyman Soylu, TÜSİAD’ı eleştirdi. Soylu, şunları söyledi:
 
’’Ey TÜSİAD’ın geçici başkanı, niçin bu milletin hayrına olan düzenlemelerden bahsetmez sin? Engelli kardeşlerimizin lehine olan gelişmelerden, Türkiye’nin devrim olarak aldığı kanun ve düzenlemelerden bahsetmezsin? Niçin bu ülkede yetim kalan ve devletin sosyal kurumlarında kalan işe girerken, çalışırken, sağlanan avantaj ve teşviklerden bahsetmezsin. Niçin bu ülkede AR-GE yatırımlarından, bu ülkenin büyümesi, teknolojinin gelişmesi için en önemli adımların atıldığın bahsetmezsin. Ama sen TÜSİAD değilsin ki. Sen siyasi idolün, anlayışın temsilcisi olarak konuşuyorsun. Milletten yana değilsin, cebine para koyanlardan yanasın. 28 Şubat’ta da aynısını yaptın, 1980 darbesinde de aynısını yaptın, 27 Nisan’da da aynısını yaptın. Ülken adına, Cumhuriyet adına ses çıkartmadın. Ey TÜSİAD’ın geçici başkanı, ağababaların yenemedi Ak Partiyi, sen de yenemezsin. Tamamen zırva. Onların derdi ülkeyi söğüşlemektir. Onların derdi, Türkiye’de milletin adamı olarak bilinen Recep Tayyip Erdoğan’ı tasfiye etmek, Cumhurbaşkanlığı seçimlerine el koymaktır.’’
 
PARALEL DEVLET
17 Aralık günü İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan ’Yolsuzluk ve Rüşvet’ operasyonuna değinen Soylu, operasyonun iktidara çelme takmak için başlatıldığını öne sürdü. Paralel devlet yapısının olduğunu öne süren Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
’’Stüdyo gerisinde bizi kukla gibi oynatmaya çalışacaklar. Peki eski vesayet döneminden ne farkı kaldı. Ne farkı kaldı Uğur Mumcu, Hrand Dink cinayetlerinden, Anafartalar Çarşısının bombalanmasından, Taksim olaylarından. Bu ülkeye zarar verenlerden ne farkı kaldı? Bizim ne gücümüz var hukukun dışında. Kanunlarla, kurallarla, hükümlerle, anayasanın ortaya koymuş olduğu yazılı ilkeler dışında başka türlü şekilde karar veriliyorsa paralel devlet, paralel yapı vardır burada. Türkiye’de siyasal iktidara karşı girişilmiş darbe planı vardır.’’
Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2014, 20:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER