banner51

Şok Gül İfade Verdi!

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, kamuoyunda bilinen adıyla Refah Partisi dönemine ait 'kayıp trilyon' davası bağlamında dün Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nda ifade verdi.

Şok Gül İfade Verdi!
11. Cumhurbaşkanı Gül, görev süresinin bitmesini takiben Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına başvurarak milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı dokunulmazlıkları nedeniyle işlem görmeyen hakkındaki davanın sonuçlandırılması için gerekli muamelenin yapılmasını istemişti.Başsavcılığın ilgili dosyayı tekemmül ettirmek maksadıyla hukuki usuller çerçevesinde ifadeye davet etmesi neticesinde 11. Cumhurbaşkanı Gül dünsavcılığa giderek ifadesini verdi. "Hukuk devleti budur, kimse imtiyazlı değildir, herkes gider ifade verir, suç var mı, yok mu diye karar verme yetkisi yargıya aittir" ifadelerini kullanan Gül, "Olay tarihi itibariyle Refah Partisi'nin Dış İlişkiler'den sorumlu
Genel Başkanı Yardımcısı sıfatını taşıdığını, esasen parasal hiçbir konuda hak, yetki ve sorumluluğubulunmadığını; bununla birlikte davada adıgeçen herkesin ifadesinin alınmış olması ve hukuka duyduğusaygı çerçevesinde ifade vermeye geldiğini" kaydetti.
'Kayıp trilyon' davasına bakan Ağır Ceza Mahkemesi'nin, kendisi gibi ilgisiz bütün parti yetkilileri hakkındave özellikle de Refah Partisi'nin bu konularla ilgili Genel Muhasibi hakkında bile beraat kararı verdiğini hatırlatan Gül, "Hukukun tüm koşullarıyla eksiksiz ve kusursuz olarak işlemesi, hiçbir konuda en küçük birkuşkunun hiçbir taraf için kalmaması maksadıyla bizzat ifade verdiğini" belirterek, bu işlemintamamlanmasından ötürü duyduğu memnuniyeti ifade etti.
 

 

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2014, 11:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER