Soğukkanlı ve Gerçekçi Tutumdan Memnunuz

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Ümit Boyner, Suriye tarafından Türk jetinin düşürülmesine ilişkin "Şu noktaya kadar kullanılan yaklaşım, gerçekten partiler üstü milli bir meseleye yaklaşım olarak ele alındı. Bu soğukkanlı ve gerçekçi tutumdan memnunuz" dedi.

Soğukkanlı ve Gerçekçi Tutumdan Memnunuz
Boyner, TÜSİAD tarafından düzenlenen "21. Yüzyıl Becerileri ve Eğitimin Niteliği Toplantı Dizisi"nin ilk konferansının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.
 
Daha önce paylaştıkları çalışma programı dahilinde eğitim konusunun bu yıl öncelikli konularından biri olacağını söylediklerini anımsatan Boyner, "Özellikle eğitimin niteliği, kapsamı, eğitimcinin eğitimi, 21. yüzyıl becerilerinin kazandırıldığı ve bir eğitim reformu konusunda TÜSİAD olarak neler yapabiliriz üzerinde çalışacağımızı söylemiştik. Bugün bu çalışmanın ilk seviyesini gerçekleştiriyoruz. Önümüzdeki yıldan itibaren ilk defa uygulanan müfredat detaylarını da değerlendirmek için bir fırsat olacak" dedi.
 
Boyner, bir gazetecinin Türk jetinin Suriye tarafından düşürülmesini hatırlatması üzerine de "Öncelikle ben hala haber alamadığımız, ulaşamadığımız pilotlarımızın ailelerine sabır dilemek istiyorum. Gerçekten zor bir süreç bu. İikincisi şu noktaya kadar kullanılan yaklaşım, gerçekten partiler üstü milli bir meseleye yaklaşım olarak ele alındı bu konu. Bu soğukkanlı ve gerçekçi tutumdan memnunuz. Başka da söyleyebilecek bir şeyimiz yok, çok fazla bilgimiz yok konu ile ilgili" değerlendirmesinde bulundu.
 
"Başkanlık sistemi"ne ilişkin bir soruya ise Boyner, "Ayaküstü cevap verebileceğim bir konu değil. Anayasa tartışmaları çerçevesinde gerekirse o konu ile ilgili değerlendirme yaparız. Şu anda bizim gündemimizde değil" cevabını verdi.
Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2012, 17:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER