Seçim İrtibat Bürosu Açılışında İzdiham

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Seçim İrtibat Bürosu’nun açılışına katılanlar izdihama neden oldu. 

Seçim İrtibat Bürosu Açılışında İzdiham
 
MHP’nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Tahir Akgemci’nin Trabzon Bulvarı’ndaki seçim bürosu düzenlenen törenle açıldı. Açılış törenine MHP Mersin Milletvekili Mehmet Şandır, MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, MHP il Başkanı Mustafa Bastırmacı, belediye başkan adayları ve partililer katıldı.
 
Açılış öncesinde yaptığı konuşmada hükümeti eleştiren MHP Mersin Milletvekili Mehmet Şandır, “Ülkemizi yöneten bu iktidar, ülkemiz üzerinde bir başka devlet kurmak isteyenlerle müzakere yapıyor. Ne acıdır ki bugün de ülkemizi bölmek isteyen o küresel, onların silahlı yanlısı PKK ile müzakere yapan da bu iktidar. İşte bu iktidara ‘Dur’ demenin; bu iktidarı bu ülkenin yönetiminden uzaklaştırmanın bir fırsatı, bir mecburiyeti olarak seçimler çok önemli ve değerlidir. Ama sorumluluk size düşüyor” dedi.
 
Yapılan konuşmaların ardından belediye başkan adayları tanıtıldı ve kurban kesilerek seçim irtibat bürosunun açılış kurdelesi kesildi. Kurdelenin kesilmesinin ardından içeriye girmek isteyen partililer arasında kısa süreli izdiham yaşandı. Bazı çocuk ve yaşlılar ezilme tehlikesi geçirdi.
 
Bu arada polis, İstanbul Esenyurt’ta 1 kişinin ölümüyle sonuçlanan silahlı saldırı nedeniyle açılış öncesi ve sonrasında bölgede yoğun güvenlik önlemi aldı.
Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2014, 18:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER