Savcılık Talimatıyla İndirildi

CHP Isparta İl Başkanlığı binasına asılan ve üzerinde 4 eski bakanın maskeli fotoğraflarının bulunduğu ’17- 25 Aralık Haftası Yolsuzluk ve Rüşvetle Mücadele Haftası Olsun’ yazılı pankart, Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla indirildi.

Savcılık Talimatıyla İndirildi
Isparta’da Mimar Sinan Caddesi üzerinde bulunan CHP İl Başkanlığı binasına, dün saat 20.00 sıralarında 4 eski bakanın maskeli fotoğraflarının da yer aldığı pankart asıldı. Saat 21.00 sıralarında parti binasına gelen polisler pankartın kaldırılmasını istedi. CHP İl Başkanı Vedat Şenol ve partililer pankartı mahkeme kararıyla kaldıracaklarını belirterek, duruma itiraz etti. Gece boyunca parti binasında asılı kalan pankart, Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla indirildi. Parti binasına gelen polis, savcılık talimatını İl Başkanı Vedat Şenol’a tebliğ ettikten sonra Gençlik Kolları üyeleri pankartı kaldırdı. Onun yerine ise ’Kaç-Ak Saray’ yazılı başka bir pankart asıldı.
 
’YARGIYA SAYGI DUYDUĞUMUZ İÇİN İNDİRDİK
 
CHP İl Başkanı Vedat Şenol, "Dün akşam saatlerinde astığımız pankartı emniyet güçleri indirmemizi istedi. Biz de mahkeme kararı olup olmadığını sorduk. Bize Aydın Mahkemesi’nde alınmış bir karar olduğunu söylediler. Biz de Isparta Mahkemesi tarafından alınan bir karar olması halinde pankartı kaldıracağımızı söyledik. Bugün saat 09.00 sıralarında emniyet yetkilileri, Isparta Cumhuriyet Başsavcısı’nın ’pankarta el koyma’ talimatını bize iletti. Her ne kadar pankartı indirmek istemesek de yargıya saygı duyduğumuz için indirmek zorunda kaldık. İndirilen bu pankartın yerine arkadaşlarımız başka bir pankart astı. Yapılan bu tür müdahalelerle Cumhuriyet Halk Partisi’ni yıldıramazlar. CHP demokrasinin en büyük savunucusudur" dedi.
Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2014, 12:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER