Sarıgül Erdoğan'a Cevap Verdi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkan Adayı ve Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Başbakan Erdoğan’ın "Yolsuzluk dosyasının önünde poz verdiğiniz Sarıgül’ü aday yaptınız" açıklamasına ilişkin "O soruların bizde muhteşem cevapları var” dedi.

Sarıgül Erdoğan'a Cevap Verdi

 

İBB Başkan Adayı ve Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun yarın açacağı İstanbul Büyükşehir Kampanya Merkezi öncesi, 4. Levent’deki Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Binası’nda düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Burada konuşan Mustafa Sarıgül, “Yarın İstanbul için önemli bir gündür. Yarın Büyükşehir iktidara hazırlık kampanya merkezimizi açacağız. Yarın 1977 yılında 5 Haziran da Bülent Ecevit başbakanlığı nasıl başbakanlığı yaşadıysak, yarın 1989 yılın Prof. Dr. Erdal İnönü’nün genel başkanlığında limon gibi sıktılar kampanyasını nasıl yaşadıysak, yarın öylesine bir gün olacak. Yarın tam saat 12.00 de genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu, Yeşilköy Atatürk Havalimanı’nda karşılayacağız. Yeşilköy Havalimanı’nda hiçbir siyasi parti farkı gözetmeden binlerce yurttaşımız Yeşilköy Havalimanı’nda olacak. Yeşilköy Havalimanı’ndan çıktıktan sonra 14 noktada, e5’in üzerinde genel başkanımızı yurttaşlarımız karşılayacaklar. 14 noktadan sonrada sayın genel başkanımız Zincirlikuyu’ya geldiğinden itibaren binlerce yurttaşımızla birlikte şu anda bulunduğumuz, İstanbul Büyükşehir Kampanya iktidara hazırlık merkezini sayın genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu burada açacaklar” dedi.
 
 
 
“30 MART GÜNÜ İSTANBUL’DA BEN DÖNEMİ BİTECEK, BİZ DÖNEMİ BAŞLAYACAK”
 
Yarından itibaren İstanbul Büyükşehir iktidar merkezinin günün 24 saati harıl harıl çalışacağını ifade eden Sarıgül, “İstanbul’da çalmadığımız kapı, sıkmadığımız el kalmayacak. Hiçbir siyasi parti farkı gözetmeden ötekisi olmayan bir anlayışla, bütün yurttaşlarımızla beraber olacağız. Projelerimizi, görüşlerimizi ve düşüncelerimizi İstanbul halkıyla buluşturacağız. İnanıyorum ki İstanbul halkı bizim bu çağrımıza çok güzel bir şekilde cevap verecektir. Daha sonra kampanyamızın detaylarını, çalışma şekillerini kadın kollarımızla, gençlik kollarımızla, il ve ilçe yöneticilerimizle ama milyonlarca gönüllü arkadaşımızla birlikte İstanbulumuzun her noktasında olacağız. Yarın İstanbul tarihi bir gün yaşanacak. İstanbul’da yarın barışı, demokrasiyi, şeffaf toplumu arzu eden dürüstlük ilkesini kendisine şiar edinmiş olan, tüyü bitmemiş yetim hakkını korumak isteyen, Cumhuriyetimizin değerlerini geliştirip, güçlendiren, Atatürk’ün ilkelerini muasır medeniyetleri seviyesine ülkemizin çıkmasını arzu eden binlerce yurttaşımızı yarın E5 de bekliyoruz. Levent’teki İstanbul Büyükşehir iktidar hazırlık merkezinde bekliyoruz ve inanıyorum ki, yarın İstanbul’da çok güzel bir düğün ve bayram olacak. Yani İstanbul’da muhteşem bir şenlik olacak ve yarından sonra 30 Mart akşamı da İstanbul’da sevgi, barış ve ötekisi olmayan anlayış kazanacak. İnanıyorum ki, 30 Mart günü İstanbul’da sevgisizlik, ilgisizlik ve ben dönemi bitecek. Biz dönemi başlayacaktır” ifadelerini kullandı.
 
 
 
“O SORULARIN BİZDE MUHTEŞEM CEVAPLARI VAR”
 
Konuşmasının ardından gazetecilerini sorularını yanıtlayan Sarıgül, bir gazetecinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın "Yolsuzluk ve rüşvet davasında dosyası bulunan Sarıgül’ü nasıl İBB Başkan adayı yaptınız?” açıklamaları üzerine, "Çok teşekkür ediyorum. Biraz daha soruları bekliyorum. O sorular gelsin, iyice gelsin. O soruların bizde muhteşem ama muhteşem cevapları var. O sorular geldikçe ben keyif alıyorum. O sorular geldikçe İstanbul’da iktidara ne kadar yaklaştığımızı da görüyorum” şeklinde konuştu.
 
 
 
“BİZİM ADAYLARIMIZ ŞEHİRDE VE KENTTE KENTİN DOĞRULARI DÖNEMİ BAŞLIYOR DİYECEKLER”
 
Bir gazetecinin Emir Sarıgül’ün Şişli Belediye Başkanlığına adaylığını koyacak mı ve ilçe başkan adayları ne zaman açıklanacak sorusu üzerine de Sarıgül, “Emir Sarıgül’ün belediye başkan adayı olması söz konusu değildir. Böyle bir şey söz konusu bile değildir. Şişli’de de İstanbul’da da adaylarımız bilgileriyle, becerileriyle muhteşem bir noktaya gelecekler. Bizim adaylarımız açıklandığı zaman gerçekten hepiniz göreceksiniz ki, herkesi kucaklayan adaylarla geliyoruz. Hiçbir siyasi parti farkı gözetmeyen adaylarla geliyoruz. Ben diyen biz diyen adaylarla geliyoruz. Bizim bütün belediye başkan adaylarımız bilimin, fenin, tekniğin, doğanın ve hukukun arzu etmediği hiçbir projeye imza atmayacaklar. Bizim adaylarımız şöylesine bir mantıkla geliyorlar. Bizim adaylarımız diyecekler ki, şehirde ve kentte benim doğrularımın dönemi bitiyor, kenti doğruları dönemi başlıyor” diye konuştu.
 
 
 
“YARIN FULL TIME TIRAŞLAR OLUNACAK, KIRAVATLAR TAKILACAK”
 
Toplantının ardından CHP İl Başkan Yardımcısı Ali Haydar Kahraman’ı yanına çağıran Mustafa Sarıgül Kahraman’a, “Ali Haydar ben gece 01.00’de ilçe başkanını aradığım zaman ilçe başkanının telefonu kapalıysa o iş olmaz. Gece 1’de ben ilçe başkanını arıyorum, ilçe başkanının telefonu kapalı. Gece 10’da arıyorum telefonu kapalı. Dün gece saat 02.30’a kadar baktım, gezdim, planladım ve ilçeleri gezdim. İlçelerin ışıkları yanacak. Artık iktidara gidiyoruz, hazırlıklı olun. Sizden ricam da şu, atılacak olan sloganlar; ‘Başbakan Kemal’, ‘Çalışa çalışa kazanacağız’, ‘El ele kol kola omuz omuza’. Ona göre planlayacağız. Burada hangi arkadaşlar nerede nasıl görev alacak. Kesinlikle otobüsün içerisinde genel başkanımız, il başkanımız ve sadece ve sadece basın mensupları olacak. Bizim çalışmalarımızdaki ölçütümüz, biz yeteri kadar basına önem vermezsek, bu kadar emeği basınımız aktaracak. Hiç kimse kendisini bana göstermek için, genel başkanımıza göstermek için gelmesine gerek yok. Kendinizi orada gösterin. Her arkadaşımız yarın full time tıraşlarını olacaklar, kravatlarını takacaklar. Çünkü yarın biz burada İstanbul Büyükşehir kampanya merkezini değil iktidar merkezini açıyoruz” dedi.
Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2013, 14:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER