'Samimi Olurlarsa Bu Durumu Çözeriz'

Cumhurbaşkanı Gül, HSYK düzenlemesi ile ilgili "Merak edilecek bir şey yok" dedi.

'Samimi Olurlarsa Bu Durumu Çözeriz'
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, HSYK'nın yapısında değişiklik öngören yasa teklifine ilişkin "Yargıyla ilgili sıcak tartışmalar yaşanırken ben bunların Türkiye'ye zarar vermeden aşılmasını, bir anayasa değişikliğiyle daha doğru olacağını düşündüm, bu çerçevede siyasi partilerimizin başkanlarını davet ettim" dedi.    
 
Gül'ün konuşamasında satır başları:
 
Yargıyla ilgili bu sıcak tartışmalar yaşanırken ben bunların ülkeye zarar vermeden aşılmasını bir anayasa değişikliği ile yapılmasının doğru olacağını düşündüm. bunun için liderleri davet ettim. HSYK ile ilgili tıkanıklığın, nasıl bir HSYK olması gerektiği konusunda partilerarası bir ayrım yok. AB çerçevesine oturmuş bir HSYK konusunda bir mutabakat var. Olmayacak duaya amin demek için biraraya gelinmez. Görüşmelerde de bu konuda işbirliği yapabilecveklerini söylediler. Başbakan ile de bu görüşlerimi paylaştım ve karşılıklı olumlu tavır sergilenirse olumlu bir netice alabiliriz. Bunlar uzun görüşmeleri de gerektirmez, eğer siyasi irdaeler samimi bir şekilde ortaya konursa aşılamayacak konu yok. Bu da 1-2 gün içersinde belli olacak.
 
Demokratrik nizam içerisinde farklı görüşler olabilir, bunlar ülkelerin istikrarını bozmaz, ülkelerarası ilişkiyi de bozmaz, merak edilecek bir şey yok.
Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2014, 13:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER