banner51

Şahin'den jet Yanıt

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Fethullah Gül’en avukatı Nurullah Albayrak’ın kendisinin “Cemaat imamı Pensilvanya’ya dosya gönderdi” açıklamalarının ardından yaptığı açıklamaların talihsiz, çalakalem bir açıklamadan ibaret olduğunu söyledi.

Şahin'den jet Yanıt

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin, Karabük’te gerçekleştirilen İl Danışma Meclisi toplantısında yaptığı konuşmanın ardından Fethullah Gülen’in avukatı Nurullah Albayrak tarafından yapılan açıklamayla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.
 
29 Aralık 2013 Pazar günü Karabük’te gerçekleştirilen İl Danışma Meclisi toplantısında yaptığı konuşmanın basında yer alması üzerine, Fethullah Gülen’in avukatı Nurullah Albayrak’ın konuşmasıyla ilgili dün basın açıklaması yaptığını anımsatan Şahin, Albayrak’ın açıklamasında şu ifadelere yer verdiğini söyledi:
 
“Dile getirilen iddialar son günlerde medyada yer bulmaya çalışan kara propagandanın bir parçasını teşkil eden iftiralardan ibarettir. İddiaları kabul etmediğimiz gibi konuşmada geçen bazı cümlelerin nezaket ve edep sınırlarını aşan nitelikte olduğunu da ifade etmemiz gerekir. Sayın Mehmet Ali Şahin’in müvekkilimin duasının kapsamını ve mahiyetini anlayamayacağı düşünülemez. Kendisinin şu an ülkemizin ana gündemini oluşturan yolsuzluk konusunun perdelenmesi amacına hizmet ettiği anlaşılmaktadır. Sayın Şahin’in konuşmasının hiç olmazsa bir bölümünde yolsuzluk konusuna değinmeden tamamen kara propagandaya malzeme temin eden bir üslubu benimsemesi kabul edilemez. Müvekkilim hiçbir zaman adalete muhalif bir davranış içinde olmamıştır. Öncelikle belirtmeliyim ki, uzun yıllara dayanan siyasi hayatımda araştırıp kanaat sahibi olmadığım hiç bir konuda kara propaganda veya iftira amaçlı beyanım olmamıştır.”
 
 
 
O İFADELERİ REDDETTİ
 
Açıklamalarda yer alan ifadeleri şiddetle reddettiğini dile getiren Şahin, “Gündeme getirdiğim ve yeni öğrendiğim konunun ayrıntıları ile ilgili sahip olduğum bilgileri yetkili merciin usulünce talebi halinde paylaşabileceğimi de ifade etmek isterim” dedi.
 
Albayrak’ın konuşmasındaki bazı cümlelerin nezaket ve edep sınırlarını aştığını iddia ettiğini dile getiren Şahin, bu anlama gelecek hiçbir beyanının olmadığını kaydetti.
 
Şahin, “ Üstelik; ‘Hoca efendi, Adalet neyi gerektiriyorsa ona göre karar verin demiş. Allah razı olsun’ demek sürati ile kendisi takdir edilmiştir. ‘ Hocam, artık Türkiye’ye dönün lütfen. Türkiye’de sizin isminiz kullanarak fitne yayılıyor. Gelin, buna vaziyet edin, sizi seviyoruz. Hakkımızda ne söylerseniz söyleyin, sizi seviyoruz.’ Cümleleri mi nezaket ve edep sınırlarını aşmaktadır? Ben, Fethullah Gülen hoca efendinin yaptığı duaları da, kendi ağzından ilk kez duyduğum kamuoyunda beddua olarak algılanan yakarışlarını da anlayabilecek ferasete sahibim” diye konuştu.
 
Konuşmasının, Türkiye’nin ana gündemini oluşturan yolsuzluk konusunu perdelemek amacına hizmet ettiği, hiçbir yerinde yolsuzluk konusuna değinmediği iddialarıyla ilgili olarak, bunun da doğru olmadığını belirten Şahin, açıklamasında şunları kaydetti:
 
“Şu ifadeler o konuşmada tarafımdan dile getirilmiştir: ‘Kimsenin gözünün yaşına bakmayız. Hata yapan kim olursa olsun hesabını biz sorarız.. Eğer tutuklanan bakan çocukları bir hata yapmışlarsa, evlerinde bulunan paraların hesabını doğru dürüst veremiyorlarsa onlar da hesaplarını vereceklerdir. Babalarının bu işte bir kusuru var mı? O da araştırılır. Ama hiç kimse hakkında kesinleşmiş yargı kararı olmadan onu suçlu ilan edemezsiniz. Ama sayın Başbakanımız, elimizde suçlu olduğuna dair bir yargı belgesi olmamasına rağmen, ismi geçen bakan arkadaşlarımızı bakanlıklardan alarak yenilerini atadı. Biz AK Partiyiz. En ufak bir lekeyi bünyemizde barındırmayız, barındırmamak zorundayız.’ Görülmektedir ki, muhterem Fethullah Gülen hoca efendinin Avukatı Sayın Nurullah Albayrak’ın yaptığı tarafımı itham eden açıklama, maalesef, söz konusu konuşmamın bütünü incelenmeden yapılan, talihsiz, çalakalem bir açıklamadan ibaret kalmıştır.”
Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2013, 16:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER