banner24

Şahin: Şehidimizin Katilleri Yakalanmak Üzere

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Muş'ta şehit olan Astsubay Başçavuş Erdinç Aydın ilgili, 'Bir ikisi ele geçirildi. Etraflıca yapılan ve geceden devam eden takibat sonucu yakalandılar. Kalanlar için takip devam ediyor. Ama bir astsubayımız şehit. İki, üç dört beş militan etkisiz hale getirilmiş.' dedi.

Şahin, Sakarya'nın Hendek ilçesinde Elmacık Doğal Mineralli Su Şişeleme Tesisleri'nin açılışına katıldı. Şahin, burada, Varto'da şehit düşen astsubayla ilgili açıklama yaptı. Şahin, "Bir ikisi ele geçirildi. Etraflıca yapılan ve devam eden takibat sonucu yakalandılar. Kalanları yine takipteler, devam ediliyor. Takip yürütülüyor. Ama Bir astsubayımız şehit. İki, üç dört beş militan etkisiz hale getirilmiş." dedi.

Şahin, şunları kaydetti: "Sonuçta kan var ortada. Biri aziz kan temiz kan. Biri de maalesef kirletilmiş kan. Belki onlar içinde keşke demek durumundayız. Zira biliyoruz ki bir düzen var, kandırma düzeni. Bir düzen var, korkutma düzeni. Bir düzen var, kaçırma düzeni. Bir düzen var, cebren köleleştirme düzeni. Bu düzenin öğüttüğü sözüm ona militan dedikleri, sözüm ona terörist dediğimiz bir insanlar grubu var. Çoğu gençler. Ortalama ömrü hiç bir zaman 30-35'in üzerine geçemeyen zavallılar grubu var. Onların bir kısmı bu ülkenin annelerinin babalarının çocukları ve çoğu yerde annelerin babaların rızası olmadan kaçırılan, kandırılan bu çocuklar üzerinden yürütülen bir kanlı oyun var bu ülkede. Biz bu oyuna hep dikkat çekmeye çalışıyoruz. Bu oyuna ayna tutmaya çalışıyoruz. Bu oyunun arka planını anlatmaya çalışıyoruz."

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2012, 15:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER