Patlayıcı İmal Ediliyormuş

Çalışma Bakanı Çelik, Eskişehir'de 4 kişinin ölümüyle sonuçlanan imalathanedeki patlamaya ilişkin açıklama yaptı. Olayla ilgili 4 kişi gözaltına alındı.

Patlayıcı İmal Ediliyormuş

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Mustafakemalpaşa ilçesinde kurulan Maden Şehitleri Aileleri Dayanışma Derneği'nin açılışında yaptığı konuşmada, Eskişehir'de patlamayı hatırlattı. Çelik, şunları kaydetti:
''Müfettişleri gönderdik, araştırdılar. Araştırmada ilk bulgulara göre, makine imali için açılan bir iş yeri, patlayıcı imal ediyor. Resmiyette bildiriyor, diyor ki 'Ben burada makine imal edeceğim' ama ürettiği şeye bakıyorsunuz patlayıcılar ve neticede 4 arkadaşımız dün hayatını kaybetti. 4 kişi ölmedi dün Eskişehir'de, onlarca ailenin geleceğe dönük ümitleri yok oldu.''

Eskişehir'de, Oto Tamirciler Sitesi'ndeki imalathanede 4 kişinin öldüğü patlamayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında iş yeri sahibi Zafer Akansoy ile Hikmet Ş, Kaya T. ve Vildan Ç. gözaltına alındı.
Patlamanın yaşandığı iş yerinin ruhsatının olmadığı, merkezi İstanbul'da bulunan firmaya bağlı taş kırma teknolojisinde kullanılan kimyasal karışımın üretildiği belirtildi.

Patlamada ölen Ahmet Uysal (23), İsmail Çınar (22), Umut Küçükarabacı (22) ve Melik Duran'ın cesetlerinin teşhisiyle ilgili çalışmanın sürdürüldüğü, yakınlarından kan örneği alındığı, Ankara Adli Tıp Kurumu'nda gerçekleştirilecek DNA incelemeleri sonucu teşhisin yapılabileceği belirtildi.

Duran'ın biyoloji mühendisi, diğer 3 kişinin de üniversite öğrencisi olduğu ve imalathanede stajyer olarak çalıştıkları öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2012, 14:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER