Patlama Sosyal Medyaya Böyle Yansıdı

Başkent’te akşam saatlerinde askeri servis araçlarına düzenlenen bombalı saldırı ile ilgili siyasiler Twıtter adresinden fotoğraflı paylaşımlarda bulundu. Terörün kınandığı ve şehitlerin ailelerine başsağlığı yaralılara da acil şifalar dilenen Twıtter adresinden yapılan paylaşımlar şöyle:

Patlama Sosyal Medyaya Böyle Yansıdı
 
"SALDIRANLARI, SALDIRTANLARI ŞİDDETLE KINIYOR, HER TÜRLÜ TERÖRÜ VE TERÖR SALDIRISINI LANETLİYORUM"
 
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Ankara’daki terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dilerim. Ankara’daki terör saldırısında vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet; ailelerine, yakınlarına ve milletimize başsağlığı/sabır dilerim. Ankara’da yapılan terör saldırısını, saldıranları, saldırtanları şiddetle kınıyor, her türlü terörü ve terör saldırısını lanetliyorum" dedi.
 
"PATLAMA MECLİS KORİDORLARINDA DA YANKILANDI" 
 
CHP’li Tuncay Özkan, "Deniz Kuvvetleri Komutanlığı yakınlarında büyük bir patlama oldu. Patlama Meclis koridorlarında da yankılandı. Reyhanlı, Suruç, Ankara ve Sultanahmet patlamalarının ardından Ankara’daki patlamaya da yayın yasağı geldi. Patlamayı engelleme haberi engelle. Patlamanın askeri servis aracına yanaşan bir otomobilin patlatılması sonucu olduğunu öğrendik. Bakan Veysel Eroğlu’nun verdiği ilk bilgiye göre, patlama Karayolları ile DSİ’nin karşısında Maliye Bakanlığı’na giden yolda oldu. Bakan Eroğlu ayrıca DSİ’nin camlarının kırıldığını bir aracın da yandığı bilgisini bizlerle paylaştı" dedi.
 
"ANKARA’DA KORKUNÇ PATLAMA" 
 
Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, "Ankara’da korkunç patlama. Meclis- Kızılay civarından siyah dumanlar yükseliyor" dedi.
 
"İKİ BÜYÜK PATLAMA OLDU" 
 
CHP’li Aylin Nazlıaka olay yerinde olduğunu belirterek, "Hava Kuvvetlerinin yakınlarında bomba patladı oraya gidiyorum. İki büyük patlama oldu. İlki daha şiddetliydi. Ankara Valisi burada çok fazla ambulans ve itfaiye aracı var. Patlamanın olduğu yerdeyim" dedi.
Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2016, 20:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER