'Pas Pas Olduğunu Unutmasın'

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç Bülent Arınç'ı "Paspas olduğunu unutup CHP liderine laf söylüyor" diyerek eleştirdi.

İşte Koç'un konuşmasından satırbaşları:
 
Genel af cinin şişeden çıkmasına benzer. Cin şişeden çıktı mı bir daha dönmez. Başbakan bu çağrışımı yapacak ifadeleri kullandı mı? Kullandı. Arınç korkudan tevil edemiyor onu bu sefer, bu sefer tevil etme görevi doğrudan kendine düşüyor. ‘Ben o anlama gelecek bir şey söylemedim’ diyor. Korkudan kimse seni tevile demiyor. Ertesi gün ne diyeceğin belli olmuyor çünkü…
 
"BAŞBAKAN’IN ULAN DEMESİ"
 
Başbakan zaman zaman ‘edep yahu’ diyerek başkalarına ahlak dersi vermeye çalışır.  ‘Hepiniz ordaydınız ulan’ sözü bizzat Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakan tarafından Meclis’te ifade edilmiştir. Başbakan edep özürlüsü olduğunu da ortaya koymuştur. Başbakan’ın son ortaya koyduğu oyun üstlendiği rol önce aklını başına toplamasını, silini de siyasetin taşıması gereken edep sınırları içerisine koyması gerektiğini gösteriyor
 
BAŞBAKAN’IN BARZANİ İLE GÖRÜŞMESİ
 
Başbakan Barzani ile görüşür. Irak anayasasına seçilmiş başkandır Barzani siyasi hukuk açısından bakarsak. Görüşmenin Diyarbakır’da yapılması da usul açısından bir fark taşımaz. Ancak Diyarbakır’ı seçerken daha özel bir anlam yüklediğinin altını çizmemiz gerekiyor.  Kürt sorunu Türkiye’nin sorunudur. İç politika hesapları ile bölgesel bir takım aktörleri oraya davet edip bu sorunun çözümünün taçlanacağı konusunda açıklama yaparsanız bu sorunu evrensel bir sorun haline getirirsiniz.
 
ARKASINDA CUMHURBAŞKANLIĞI İÇİN GEREKEN OYA ULAŞMA ARZUSU VAR
 
Seçim sonrası farklı bir Başbakan olmuştur, daha farklı çizgide siyaset uygulamasına girmiştir. Daha sonra bir sonraki seçime kadar ortalığı kan götürmüştür. Başbakan’ın beklentisi, amacı ortadaİstediğin kadar zevatı oturt, düetler yaptırt, sonra da kafasının arkasında cumhurbaşkanı adayı olduğunda seçilmek için gereken oya ulaşma arzusu yatıyor.
 
O KÜRDİSTAN HARİTASI HAKKINDA AÇIKLAMADA BULUNACAK MI?
 
Barzani ziyareti sonrası sitelerinde yayınlanan bir geniş Kürdistan haritası var. Başbakan acaba bu resmi KDP sayfasında yayınlanan harita hakkında bir açıklamada bulunacak mısınız?
 
Kürt sorunu Türkiye sorunudur. Bu sorunu Türkiye meşru zamanda, meşru aktörlerle kendisi çözmek zorundadır
 
ARINÇ PASPAS OLDUĞUNU UNUTTU
 
Özgül hafifliği olan Başbakan Yardımcısı… Sorumluların arasında olan bir kişi Uludere’yi ağzına alıyorsa vebalini de verecek demektir. CHP’nin Uludere’deki olayla ilgili tutumu çok net, açık belgelidir. Olayın en başında sorulması gereken soru cevapsızdır. Uludere’de ‘vur’ emrini kim verdi? Doğrudan sorumluluğun Başbakan’a uzandığı noktada Arınç paspas olduğunu unutup bir hafta önce CHP liderine laf söylüyorsa çok açık ortadadır.
 
BAĞIMSIZ TBMM BAŞKANI OLAMADI
 
Başbakan’ın iradesinin dışına çıkamayacağını bile bile, bu masanın devrileceğini bile bile bugüne kadar iyi niyet rolüne soyundu herhalde. Bağımsız bir TBMM Başkanı olamamıştır. Anayasa konusunda Başbakan’ın taassubu altında kalmıştır.
 
Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2013, 15:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER