banner9

'Paralel Yapı PKK İle Ortak Olmuş'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda muhtarlarla bir araya geldi. İşte Erdoğan'ın muhtarlar buluşmasında yaptığı açıklamalar.

"28 Ekim'de Beştepe'de Cumhuriyet Resepsiyonu vereceğiz. Her ilden 10'ar vatandaş ağırlayacağız. Böylece milletin bayramını milletle kutlama geleneğini başlatacağız. Cami önlerinde şahsım adına cumhurbaşkanlığı makamı adına aşure dağıtımı yapılıyor. Şu anda 14 vilayette bu devam ediyor. Cumhurbaşkanı her fırsatta cumhurla bir araya gelmeye devam ediyor devam edecek.
 
"AVARA KASNAK GİBİ..."
 
Bizi eleştirenler lafa gelince en büyük cumhuriyetçidir. Bunlara sormak lazım siz cumhuriyet için bugüne kadar ne yaptınız. Bunların vereceği tek bir cevap yok. Sadece konuşur sadece hakaret ederler. Avara kasnak gibi ne işe yaradıkları belli değildir.
 
“TAYYİP ERDOĞAN KENDİ İŞİNİ YAPIYOR”
 
Bunlar yıllarca milletten vekalet almadan ülkeyi babalarının malı gibi yönetmeye alışmışlar. İstiyorlar ki şimdi de Tayyip Erdoğan bize karışmasın. Tayyip Erdoğan kendi işini yapıyor. Muhalefet partileri de, PKK da, paralel yapı da bunları istiyor.
 
“İÇERDEKİ MANKURTLARIN DURUMU BİZİ ÜZÜYOR”
 
Hadi dışarıdakileri anladık da içerideki mankurtların durumu bizi üzüyor. Bu güruhun kavgasının bizimle değil bizatihi milletin kendisiyle olduğunu da biliyoruz. Ben faniyim bugün varım an be an yarın olmayabilirim.
 
“ÖNCE İNSAN SONRA DEVLET”
 
Artık tüm kurumlarıyla bu devlet milletin emrindedir. Önce devlet sonra insan hayır o geride kaldı. Önce insan sonra devlet. Seçimle göreve kalan bizlerin de atamayla gelenlerin de tek görevi bu millete hizmet etmektir.
 
“SAYGILI OLACAKLAR”
 
Atamayla göreve gelen mi seçimle göreve gelen mi? Seçimle göreve gelen. Bunu bir defa bileceğiz. Atamayla görevde olanlar seçimle göreve gelenler saygılı olacaklar. Çünkü onlar milletin temsilcisidir.
 
 “1 KASIM’DA GEREKEN DERSİ VERMEYECEKSİNİZ DE…”
 
Her gün bir önceki günün üzerine yeni bir şeyler ilave edeceğiz ki ülkemizin gelişmesini devam ettirelim. Türkiye 7 Haziran’da tehlikeye düşen istikrar ortamını 1 Kasım’da daha güçlü şekilde sağlamalıdır.
 
Daha dün yeni Hakkari Şemdinli’de hastaneyi okulu, karakolu ne hale getirdiler gördünüz değil mi?Barış diyenler, acaba Şemdinli’deki bu hastaneyi bu karakollarımızı okullarımızı bombalayanlar değil mi? Tüm bölge halkına sesleniyorum sırtını bu terör örgütüne dayayanlara 1 Kasım’da gereken dersi vermeyeceksiniz de ne zaman vereceksiniz?
 
“KİMSE GELMESİN DİYE TEHDİT ETTİLER”
 
Göreve geldiğim ilk günden bu yana 2500 hastane sağlık evi yaptık. Bunlarla ilgili görev yapan bir STK bir gün kalkıp da terör örgütünü lanetlememiştir. Biz size modern hastaneler inşa ettik. Hakkari’de ben aynı gün hastane açılışı yaptım terör örgütü ve desteklediği siyasi parti oraya kimse gelmesin diye tehdit ettiler. 
 
“BU ADAMLAR BARIŞ DİYORLAR”
 
Bütün gerçekler ortada. Hala bu adamlar barış diyorlar ya. Sizin barışan ne anladığınız ortada. Siz barıştan kan anlıyorsunuz kan.
 
“O GÜN İKİ HADİSE YAŞADIK”
 
Ve o gün 2 hadise yaşadık. Bir bayan doktorumuz yanıma gelip “biz sürekli tehdit altındayız. Çok modern bir hastane yaptınız ama bizi şehirdeki evlerde kalmaya zorlamayın.” Döndüm hemen lojman yapılması talimatı verdim.
 
“POLİSİN HAMİLE EŞİ YANIMA GELDİ ‘BENİ TACİZ ETTİLER’ DEDİ”
 
Şehirdeki hastane açılışında bir polis eşi hamile yanıma geldi “bu gece beni taciz ettiler. Eşim nöbetteydi” dedi. “Bu halimle bana tekme tokat maalesef taciz. Ne olur bize lojman” dedi.Bunlar hangi yüzle barıştan bahsediyorlar. Bunlar tehditle oy alıyorlar.
 
“NE YAPARLARSA YAPSINLAR”
 
AGİT temsilcileri vesaire bunları görmüyorlar. Görüyorlar görmemezlikten geliyorlar. Sıkılmadan raporlarını veriyorlar. Ne yaparlarsa yapsınlar biz rotamızı onların ağzına göre belirlemeyeceğiz. Milletimizin dirayetine göre belirleyeceğiz."
Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2015, 14:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER