banner51

'Paralel' Tartışması

Denizli’de MHP İl Başkanı Ferudun Ünal ile Ak Parti İl Başkanı Avni Örki arasında ’paralel okul’ tartışması cıktı. MHP İl Başkanı Ünal’ın paralel yapının okullarında okuduğunu, yurtlarında kaldığını iddia ettiği Ak Parti İl Başkanı Avni Örki, "Siz bizi tanımazsınız ama biz sizi çok iyi tanırız. Lütfen elinizde bilgi belge olmadan konuşmayın, sonra rezil olursunuz" dedi.

'Paralel' Tartışması
MHP Denizli İl Başkanı Ferudun Ünal, dün yaptığı basın toplantısında Ak Parti İl Başkanı Avni Örki’nin Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) seçimlerinde MHP’nin paralelci yapıya destek olduğu yolundaki sözlerine sert tepki göstermiş ve "Onun paralel yapının okullarında okumuş, yurtlarında yetişmiş bir insan olduğunu biliyoruz. Şimdi sizi okutan ve geldiğiniz makama gelmenizde büyük pay sahibi olan, sizin ifadeniz ile ’paralel yapıdan’ utanır hale mi geldiniz?" diyerek Örki’yi suçlamıştı.
 
AK Parti İl Başkanı Avni Örki’nin Ünal’a yanıtı gecikmedi. Bugün bir açıklama yapan Örki, "Yargıda paralel örgütlenmenin karşısındayız, bu konuda hükümeti destekliyoruz diyemeyen, konunun ana fikrinden uzaklaşan, ağzını bozan, bayramı unutan Ferudun Bey. Bana ’Müfteri’ demişsiniz, ’Paralel okullarda okudu’ demişsiniz. Siz bizi tanımazsınız ama biz sizi çok iyi tanırız. Lütfen elinizde bilgi belge olmadan konuşmayın, sonra rezil olursunuz" dedi.
 
İlkokulu devlet okulunda okuduğunu söyleyen Örki, şöyle devam etti:
 
"Dokuzkavaklar’da devletin Kuran Kursu’na gittim. Kesintisiz eğitim adı altında kapattığınız Denizli İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldum. Parasız Devlet Yurdu’nda kaldım. Önümüzü kesmeye çalıştınız. ’Üniversitelerde okuyamasınlar’ dediniz. İmam Hatiplilere katsayı engeli getirdiniz. Ama aradan kıl payı kurtardım, yine bir devlet okulu olan Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdim. Bunları yaparken ANAP-DSP-MHP koalisyonunu ve bu zulümleri yapanları hiç unutmayacağıma yemin ettim. Ben MHP’nin tüm engellemelerine rağmen devlet okullarında okumayı başarabildim. Ve o gün alkış tutan siz ve sizin gibileri hiç unutmadım, unutmaya da niyetim yok. Ama dershane diyorsan o bir okul değil."
Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2014, 16:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER