banner51

Pamukoğlu: Ülke Bölünmek Üzere

Hak ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı Osman Pamukoğlu partisinin Kocaeli İl Başkanlığında yaptığı açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti devletinin temel esaslarının ve rejimin değişmez ilkelerinin sarsıldığını, ülkenin göz göre göre bölünmek üzere olduğunu; adım adım Güneydoğu’nun Türkiye Cumhuriyeti devletinin topraklarından ayrılmak üzere olduğunu iddia etti.

Pamukoğlu: Ülke Bölünmek Üzere
 
Partililer tarafından TEM turnikilerinden karşılandıktan sonra HEPAR İl başkanlığına gelen Osman Pamukoğlu, burada hükümeti sert bir dille eleştirdi ve Güneydoğu’ya dikkat çekti. Açıklamasında, "Her şey o kadar açık ve net ki. İki tane tehlike var. Rejimin temel taşları her gün eksiltiliyor. Diğeri de, ülke göz göre göre bölünmek üzere" diyen Osman Pamukoğlu şöyle devam etti:
 
"ÇÖZÜM SÜRECİ YUTTURMACA"
 
"2015 Haziran seçimleri hayati. Eğer çok farklı sonuçlar çıkmazsa, biz görüyoruz, bizle beraber aklı başında herkes görüyor ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temel esasları, rejimin değişmez ilkeleri sarsılmış durumda ve sarsılmaya devam ediyor. Çözüm süreci diye herkese yutturmaya çalıştıkları, halk tabiriyle aynen böyle. Adım adım Güneydoğu Anadolu, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin topraklarından ayrılmak üzere. Türkiye her yönden bir çember içersinde. 1300 kilometrelik siyasi hudut var. Bunun 900 kadarı Suriye, 300 küsur kadarı Irak’la. O hudutların halini de görüyorsunuz. Per perişan. Yolgeçen hanı derler ama bu ondan da beter. Han man yok. Dümdüz olmuş. 2015 seçimleri bu topraklarda yaşayan, adına insan deyin, halk deyin, millet deyin, toplum deyin, ne derseniz deyin hayati öneme sahip. Herkes birşey yapacak ve yapmak zorunda. Ve bunu 6 ay sonra göreceğiz."
 
"AKP 12 YILDA 9 KERE BUNLARI YENDİ"
 
HEPAR Genel Başkanı  Osman Pamukoğlu açıklamasında, AK Parti’nin 2002 seçimlerinde dış destekli ve yabancı projeli bir parti olarak geldiğini ileri sürerek şöyle devam etti:
 
"Adı AK Parti. AKP. yüzde 34’le geldi. Bu MHP denilen parti var mıydı? Vardı, CHP denilen parti var mıydı? Vardı. DSP şudur budur var mıydı?  Bunlar da vardı. Ne oldu? 12 yıldır 9 kere bunları yendi AK Parti. Bu AKP ile bu MHP ve CHP’nin başedemeyeceğini, engelleyemeyeceğini gördüğümüz için biz kurulduk. Bir mecburiyetten doğan bir partiyiz. Ve çok isabetli olmuş. Aradan geçen 12 yıldır 9 kere yenildi bu iki parti. Hala bunlardan medet umanlar var. Hayal bile bir temele dayalıdır. Yok işte. Başedemiyorlar. Zaten MHP denilen onun şeyi. Bastonu, stepnesi, dayanağı."
 
"SAVAŞ KOŞULLARINDA BELDELLİ ASKERLİK OLUR MU"
 
Osman Pamukoğlu, şu anda ülkenin savaş koşullarının yaşandığı bir dönemde olduğunu da belirtirken, "İşte bu tezkereler niye çıkıyor? Tanklar toplar, bataryalar niye sınır hatlarında tertipleniyor? Savaş halinde. Olağanüstü hal yaşanıyor. Bu dönemde bile AKP fırsat bulsa bedelli askerliği getirecek. Bu MHP denilen parti ’Evet biz de yakınız buna, efendim. Mecliste destekleyeceğim’ diyebiliyor. Bu tarafta da kuru sıkı milliyetçilik taslıyor. Zaten bu silah altında olan gençler, çocuklar, az eğitimli, fakir çocukları değil mi? Bunu bilmeyen var mı? Bu dönemde bedelli diye bir şey sözkonusu olur mu?" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2014, 12:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER