Pakistan'da Yer Gök Erdoğan

İslamabad'ın caddeleri Erdoğan'ın resimleriyle süslendi.

Pakistan'da Yer Gök Erdoğan

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan Başbakanı Yusuf Rıza Gilani'nin daveti üzerine Pakistan'ın başkenti Islamabad'a geldi.

Islamabad Havalimanı çıkısında köprü üzerine 'Pakistan ve Türkiye: iki gerçek dost' yazısı asıldı. Erdoğan'ın kaldığı otel çevresindeki caddelerde Erdoğan’ın posterleri bulunuyor.

Başbakan Erdoğan, yarın 'Türkiye-Pakistan Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi'nin ikinci toplantısına katılacak. Başbakan Erdoğan, 2 gün sürecek Pakistan temaslarında ilk parlamentonun ortak oturumunda konuşma yapacak. Erdoğan ikinci gün ise Türkiye-Pakistan Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi'nin ikinci toplantısında bir araya gelecek Görüşme ardından Pakistan Başbakanı Gilani ile ortak basın toplantısı düzenleyecek. Başbakan Erdoğan’a Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve milletvekilleri eşlik ediyor. Başbakan Erdoğan, Pakistan temaslarının ardından yarın heyet ile birlikte Kazakistan'a hareket edecek.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2012, 14:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER