'Oyunlara Gelmeyelim'

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, önceki gün kuzey ilçeleri turunda, Bergama’daki konuşmasının ardından çarşıda esnafı ziyaret etti.

'Oyunlara Gelmeyelim'
Yıldırım’ın işyerlerine girip ya da yolda görüp elini sıktığı, hal hatır sorduğu vatandaşlara partililer, üzerinde ‘Binali Yıldırım’ yazılı mini tüp şeklinde parfüm hediye etti. Yıldırım, Bergama’da köfte tezgahının başına geçip servis de yaptı.
 
 
 
 
Seçim sonrası hizmet
 
Yıldırım, daha sonra Dikili’ye geçti, yerel yönetimlerin ilçeye verdiği hizmet sözlerini tutmadığını öne sürdü. Yıldırım, hizmette siyaset yapmadıklarını belirterek, “Partiniz, düşünceleriniz, yaşam tarzınız farklı olabilir ama hizmette siyaset olmaz. Hizmette siyaset yaparsanız geldiği yer böyle olur. Onun için biz bugüne kadar hizmet yaparken asla ve asla siyasetin hizmetin önüne geçirmedik. Hizmet, millet için yapılır. Siyaseti seçim meydanlarında yaparız. Seçimden sonra siyaset defteri kapanır, hizmet defteri açılır” dedi.
 
 
Hüsrana uğratmak yok
 
Binali Yıldırım, CHP’nin AK Parti’nin yaşam tarzına müdahale edeceği iddialarını hatırlatarak, “Neyi yasakladık? Kimin yaşam tarzına karıştık? Hizmet bizden, efelik sizden. Biz efeliğe talip değiliz, biz hizmete talibiz. Benim sözüm yaptığım işlerdir. Yaptığım işlere bakın neyi yapacağımı göreceksiniz. Bol bol söz veren, ama sonunda vatandaşı hüsrana uğratan bir siyaset anlayışı bende yok. Söz namustur. Sözü verdiniz mi altında kalmayacaksınız” diye konuştu.
 
Oyunlara gelmeyelim
 
Aliağa Yeni Şakran’da partililere seslenen Yıldırım, ülke gündemine değindi, şunları söyledi:
 
“Türkiye ayağa kalkmasın, muhtaç olmaya devam etsin isteniyor. Biz bir olursak, birlikte Türkiye olursak bunların hiçbirini yapamazlar. Kimse bunu yapmaya cüret gösteremez. Artık bu ülke sahipsiz değil. Bu ülkenin sahibi 76 milyon vatan evladı. Artık şehitlerimiz gelmiyor. Bundan rahat olmayanlar var. Bırakalım bunlar birbiriyle uğraşsın. Aralarındaki husumet artsın. Hiçbir zaman oyunlara gelmeyeceğiz. Bu oyunları aşmanın en iyi yolu kardeşliktir. Farklı olabiliriz ama birlikte yaşamayı öğreneceğiz. Bizim geçmişimiz ve medeniyetimiz de bunu gerektiriyor. Bu güzel yolculukta biz bir ekip olacağız. Uyumlu bir ekiple İzmirliler’in karşısına çıkacağız. 
 
Yıldırım, Menemen Koyundere’de otoyol şantiyesine girdi, işçilerle selamlaştı ve çay içti. Karayolları 2. Bölge Müdürü Abdülkadir Uraloğlu’ndan çalışmalar hakkında bilgi alan Yıldırım, yapımı devam eden 9 kilometrelik bölüm üzerinden aracıyla geçti, iş makinesini kullanarak poz verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2014, 14:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER