banner51

Ortadoğudaki Gelişmeleri Değerlendirdi

Bayram ziyareti için memleketi Bingöl’e gelen Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, bölgede yaşanan siyasi olumsuzlukları değerlendirirken, "Kuzey tarafımızda Ukrayna meselesi var, Güney tarafımızda Irak’ta, Suriye’de hepimizin izlediği gelişmeler var. Bunlar ister istemez bizleri de etkiliyor" dedi.

Ortadoğudaki Gelişmeleri Değerlendirdi
Bayram ziyareti için Bingöl’e gelen Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Ortadoğu’da yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. Bakan Yılmaz, Türkiye’nin son 10 yılda ekonomide çok önemli atılım gerçekleştirdiğini, bugün de büyümeye devam eden ülkeler arasında olduğunu belirterek şunları söyledi:
 
"Bir tarafta dünyada bir küresel bir kriz var ve bunun etkileri devam ediyor. Özellikle bizim temel ihraç pazarımız olan Avrupa Birliği’ndeki durgunluk şüphesiz ki bizleri de etkiliyor belli oranda. Diğer taraftan da maalesef bölgemizde de siyasi bazı kargaşalar var. Kuzey tarafımızda Ukrayna meselesi var, Güney tarafımızda Irak’ta, Suriye’de hepimizin izlediği gelişmeler var. Bunlar ister istemez bizleri de etkiliyor. Fakat dünyadaki bu küresel krize rağmen, bölgesel istikrarsızlıklara rağmen Türkiye büyümeye devam ediyor. Bu yılın ilk 6 ayında yüzde 3,3 Türkiye ekonomisi büyüdü. Büyük fedakarlıklar yaptığımız halde bütün bu olumsuz dış ortama rağmen büyümeye devam ediyoruz."  
 
 
Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2014, 16:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER