Orta Meclis'te 'Orta' Açacak!

Profesyonel ve amatör ligde yaklaşık bin 500 maç yöneten Lale Orta, 20 yıllık kariyerinin ardından siyasete atıldı.

Orta Meclis'te 'Orta' Açacak!
Türkiye ve Avrupa'nın ilk FIFA kokartlı kadın hakemi' olarak 11 yıl uluslararası hakemlik yapan Lale Orta, Cumhuriyet Halk Partisi'nden milletvekili aday adayı oldu.
 
CHP YÖNETİMİ KARAR VERECEK
 
Radikal'in haberine göre; Kontenjan adaylığı için başvuran Orta'nın vekil adayı olup olmayacağına CHP yönetimi karar verecek. Türkiye'de futbol üzerine doktora yapan tek kadın olan 55 yaşındaki Orta, başvurusunda herhangi bir il belirtmedi, bu konudaki tercihi de CHP yönetimine bıraktı.
 
NİSAN AYINDA NETLİK KAZANACAK
 
CHP'ye aday adayı olarak toplam 2 bin 822 kişi başvuruda bulundu. Aday adaylarının, bin 871'i ön seçim için başvururken, Türkiye genelindeki belirlenen 39 kontenjan için ise aralarında Lale Orta'nın da bulunduğu 461 aday adayı başvuru yaptı. CHP'de ön seçimler 29 Mart Pazar günü yapılacak. Ön seçim sonrası Nisan ayı içinde 550 milletvekili adayı kesinleşecek. Lale Orta'nın da aday olup olamayacağı Nisan ayından netlik kazanacak.
 
GEÇEN YIL CHP'Lİ OLDU
 
Lale Orta, 10 Haziran 2014 tarihinde CHP üyesi olmuştu. Orta'ya, parti rozeti TBMM'de CHP grup toplantısında Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu tarafından takıldı.
 
Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2015, 10:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER