'Önlerini Kestik Kestik Kesemedik'

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Türkiye’nin güçlü bir şekilde ayakta durduğunu vurgulayarak, "Diyorlar ki ’Eyvah bu adamları tek başına bırakırsak bunlar belli olmaz kendi başlarına nereye gidecekleri belli olmaz. Önünü şimdi kestik kestik, kesemesek vay halimize, daha sonra bunların önünü sittin sene kesemeyiz’ diyorlar" dedi.

'Önlerini Kestik Kestik Kesemedik'
 
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, bugün Ordu’ya gelerek Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesinde kentte yapımı tamamlanan 99 projenin açılış törenine katıldı. Tören alanına girişte kurulan polis barikatında alana girenler tek tek arandı. Çatılara keskin nişancılar ve Özel Harekat timleri konuşlandırılırken alandaki güvenlik önlemleri de dikkat çekti. Törende bir konuşma yapan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ekonomi ve terör konusuna vurgu yaptı.
 
Türkiye ekonomisinin play-offa çıktığını, vatandaşların oylarıyla süper lige çıkacağını söyleyen Kurtulmuş, "Bunlar hoşunuza gitsin diye söylemiyorum, Türkiye bu siyasi istikrarını sürdürmek mecburiyetindedir. Çevremizde bakıyorsunuz bütün ülkeler ateş çemberi gibi. Önceden ta uzakta bir yerlerde ateşler yanıyordu biz uzaktan görüyorduk belki. Ama şimdi 1251 kilometre sınırımız olan iki ülkede her gün bombalar patlıyor, her gün bir ülkenin uçağı inip bombalıyor, öteki ülkenin uçağı inip bombalıyor. 5 yıldır devam eden Suriye’deki savaşta yaklaşık 330 bin sivil vatandaş ölmüş. Suriye sokak sokak, ilçe ilçe bölünmüş. Dünyanın bütün orduları suriyede. Amerikan ordusu, Fransız, İran, Irak ordusu, şimdide Rus ordusu. Dünyada kim varsa orada güç savaşı veriyor, olan zavallı Suriyeli halka oluyor. Birileri örgütler üzerinden bu bölgeyi karıştırıyor. Suriye örgütler konferedasyonu haline geliyor" dedi.
 
TÜRKİYE BU BÖLGEDE GÜÇLÜ OLMAK ZORUNDA
 
Türkiye’nin düşmanları olanların karalar bağladığını, bu bölgede Türkiye’nin güçlü olarak ayakta durmak zorunda olduğunu belirten Kurtulmuş şunları söyledi:
 
"Bu yakın çevrenize baktığınız zaman sadece Türkiye güçlü şekilde ayakta duruyor. Biz buna ne kadar seviniyor, ne kadar şükrediyorsak birileri de Türkiye Cumhuriyeti’nin, Türkiye’nin, bu aziz milletin düşmanları olanlarda o kadar çok karalar bağlıyor. Diyorlar ki ’Eyvah bu adamları tek başına bırakırsak bunlar belli olmaz kendi başlarına nereye gidecekleri belli olmaz. Çünkü bu millet sıradan bir millet değildir. Bu millet Selçukluların torunudur, Osmanlının çocuklarıdır, Kılıçarslan’ın, Alparslan’ın evladıdır. Önünü şimdi kestik kestik, kesemesek vay halimize, daha sonra bunların önünü sittin sene kesemeyiz’ diyorlar. Suruç’ta patlayan bomba bunun için patlatılmıştır, bu kadar açık söylüyorum. Geçen hafta Ankara’da patlatılan bomba bunun için patlatılmıştır. Şehit edilen askerlerimiz bunun için şehit edilmiştir. Şehit edilen polislerimiz bunun için şehit edilmiştir, bu milletin önünü kesmek için. Bu milletin daha ileriye gitmesine mani olmak için. Bu milleti aynen bölge ülkeleri gibi kendi içinde kavgalı bir hale getirmek için. Ama bu millet buna müsaade etmeyecektir. Suruç’ta patlayan bomba da askerimize sıkılan kurşun da polisimize sıkılan kurşun da bize karşı yapılmış bir iştir. Ankara’da patlayan bomba da Ordu’nun merkezide patlatılmış bir bombadır. Bu şuurla bütün bunlara karşı ayakta duracağız. Türkiye bu bölgede güçlü olmak zorunda, ayakta durmak zorunda. Türkiye bu bölgede milletiyle, devleti bütünleşmiş var olmak zorunda. Onun için ’1 Kasım’da Ak Parti’ye oy verin’ demiyoruz. Kendi çocuklarınıza verin oyu, geleceğinize, güçlü bir Ordu’ya oy verin, güçlü bir Türkiye’ye, İslam dünyasına oy verin."
 
19 EKİM TÜRKİYE MUHTARLAR GÜNÜ İLAN EDİLDİ
 
Numan Kurtulmuş Ordu’da 10 gün önce muhtarlarla yaptığı toplantıda muhtarların kendisinden 19 Ekim’i Muhtarlar Günü ilan edilmesi yönünde talepte bulunduğunu, bu talebinde Cumhurbaşkanı tarafından onaylandığını kaydederek, "Muhtar kardeşlerimiz bundan 10 gün evvel yaptığımız bir toplantıda dediler ki 19 Ekim gününü Türkiye Muhtarlar Günü ilan edelim. Bu teklifi Ankara’ya taşıdık. Sayın Başbakanımızla konuştuk, Başbakanlık genelgesi olarak bu 19 Ekim Muhtarlar Günü olarak ilan edildi, teklif edildi. Bugünde sayın Cumhurbaşkanımızın onayıyla 19 Ekim Türkiye Muhtarlar Günü oldu. Sayın Cumhurbaşkanımıza, başbakanımıza çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu.
 
Numan Kurtulmuş açılıştan sonra kentteki incelemelerini sürdürdü.
Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2015, 16:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER