Önce Zam Yaptı, Sonra Göbek Attı

Bolu Belediyesi'nin, Belediye-İş Sendikası ile yürüttüğü görüşmeler sonucunda işçilere yüzde 14'lük zam yapıldı. Toplu iş sözleşmesi davul zurna eşliğinde imzalanırken, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz köçeklerle birlikte oyun oynadı.

Önce Zam Yaptı, Sonra Göbek Attı

Bolu Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sonuçlandı. Belediye-İş Sendikası'nın ilk yıl için yüzde 14, ikinci yıl için yüzde 16'lık zam teklifi Bolu Belediyesi tarafından kabul edildi. Sendikaya bağlı 208 işçi alacakları zammın sevincini yaşadı. Toplu sözleşme, belediye binası önünde Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Belediye-İş Sendikası Başkanı Nihat Bayram ve işçilerin katıldığı davul ve zurnalı, köçekli törenle imzalandı. Toplu iş sözleşmesinin sevincini yaşayan belediye başkanı Yılmaz köçeklerle birlikte göbek atıp oyun oynadı.

Görüşmelerde işçilerle anlaşma sağlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Yılmaz, "Geçmiş dönemlerde sendika ile aramızda çok uyuşmazlıklar oldu. Ama sonunda masada anlaştık. Görüşmelerde işçilere istedikleri zammı verdik" dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2012, 19:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER