'Önce Hırsıza Haber Vereceksin'

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasıyla ilgili olarak, “Yönetmelik değiştiriyorlar. Kimler? Adı yolsuzluğu bulaştırılan bakanlar. Ne diye? ‘Arama yapacaksan önce hırsıza haber vereceksin’ diyor. Böyle bir şey olabilir mi?” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.
 
Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:
 
"Yasama ve yargıya açıkça baskı kuruyor. Savcının elinden soruşturma yaptığı dosyalar alınıyor. İlgili başsavcı çıkıyor, ‘O savcının görevi değildir' diyor. İki yıldır soruşturma devam ediyor, aklına yeni mi geldi senin? Adalet Bakanı’nın İstanbul’a gidip yolsuzluk dosyasına müdahale edeceğini CHP Sözcüsü ifade etti. Hemen yalanlama geldi. Arkasında Adalet Bakanı gitti ve görüşmeleri yaptı.
 
Görüşmelerden sonra Başsavcı, savcının elinden dosyasını aldı. İlk kez bir hükümet yolsuzluklarla sarsılıyor. İstifa eden bir bakan 'Benim yaptıklarım yolsuzluksa bana bu talimatları veren Erdoğan’dır. Başbakan’ın istifa etmesi gerekir' dedi. 'Yolsuzlukların başında sen varsın, önce sen istifa et' diyor.
 
Hırsızların özgür bırakılıp, hırsızlık soruşturmasını yürüten8 savcıların pasifize edildiği bir süreç yaşanıyor. Yönetmelik değiştiriyorlar. Kimler, adı yolsuzluğu bulaştırılan bakanlar. Ne diye? ‘Arama yapacaksan önce hırsıza haber vereceksin’ diyor. Böyle bir şey olabilir mi?
 
HSYK 'Bu Anayasa'ya aykırıdır' diyor. Bunu ben değil, yargının kalbi diyor. Böyle bir tabloyla ilk kez karşılaşıyor. Abdestinden şüphen yoksa yönetmeliği neden değiştirdin?"
 
Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2013, 11:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER