'Ona Hayır, Buna Hayır Olmaz'

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Geçen gün bir karikatür gördüm ve çok güldüm. Karikatürde sayın Bahçeli’ye ’Niye evlenmediniz’ diye sormuşlar. ’Ya evlenince ’evet’ diyeceğim için’ demiş. Bir partinin vazifesi millete hizmettir. Yoksa ’ona hayır, buna hayır’ olmaz" dedi.

'Ona Hayır, Buna Hayır Olmaz'
Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar’ın İscehisar İlçesi’nde düzenlenen mitingde konuştu. Diğer devletlerin Türkiye’deki istikrardan rahatsız olduğunu söyleyen Bakan Eroğlu, koalisyonun Türkiye’ye zarar getireceğini savundu. Bakan Eroğlu, "Biz Kıbrıs’a su götürünce batının gözü açıldı. Şu anda tam 7 şer cephesi, ’Türkiye’de istikrar olmasın, koalisyon olsun, Türkiye geri kalsın’ istiyor" dedi.
 
7 Haziran seçimleri sonrası bir türlü hükümet kurulamamasını muhalefetin tavrına bağlayan Bakan Veysel Eroğlu, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin koalisyon, seçim, seçim hükümeti ve tüm önerilere ’hayır’ dediğini kaydetti. Bahçeli’nin tavrıyla ilgili bir karikatürü anlatan Bakan Eroğlu, şöyle dedi:
 
"Geçen gün bir karikatür gördüm ve çok güldüm. Çok güzel bir karikatür. Espri olsun diye söyleyeyim. Bizi ilgilendirmez de karikatür olduğu için söyleyeyim. Karikatürde sayın Bahçeli’ye ’Niye evlenmediniz’ diye sormuşlar. ’Ya evlenince ’evet’ diyeceğim için’ demiş. Bir partinin vazifesi millete hizmettir. Yoksa ’ona hayır, buna hayır’ olmaz. Kardeşim sen her şeye hayır diyeceksen millet senin arkanda niye dursun. Dolayısı ile millet Bahçeli’yi inşallah sandığa gömecek. Sandıkta da millet ona ’hayır’ diyecek."
 
Koalisyonu da üç farklı atın üç farklı yöne çektiği bir at arabasına benzeten Bakan Eroğlu, konuşmasının ardından Muharrem Ayı nedeniyle İscehisar Belediyesi’nin hazırladığı aşureyi dağıttı.
 
Bakan Eroğlu daha sonra ilçede yeni açılan bir maden suyu fabrikasını inceledi.
 
Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2015, 19:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER