Ön Seçim mi? Zor...

Sokağa çıkın bakın hiçbir İzmirlinin CHP’de ön seçim olsun diye bir önceliği yok. Önceliği, yaşadığı ekonomik zorlukların dışında özellikle ulaşımda çektiği sıkıntılar.

Ön Seçim mi? Zor...
EROL YARAŞ
 
CHP hakikatten ilginç bir parti. Hele İzmir örgütü daha da ilginç. 
 
Sanki Türkiye’de her yer güllük gülistanlık, işler yolunda, tek konumuz var o da; “Ön seçim olsun mu, olmasın mı? Olursa tüm üyelerle mi, yoksa delege bazında mı yapılsın?”
 
Yüzde 100 demiyorum ama aldığım duyumlara göre İzmir’de ön seçim yapılmayacak.
 
Bunu nereden mi çıkarıyorum? CHP’nin üst düzey yöneticileriyle yaptığım özel görüşmelerden. 
 
Geçen gün Deniz Sipahi de yazdı ve bir de soru sordu; “Bu seçim sisteminde, partilerin bu teşkilat yapısıyla ön seçim ne kadar doğru?” diye.
 
Deniz Sipahi’ye aynen katılıyorum.
 
Bu yapıyla CHP’de ön seçim falan olmaz. Bir kısım çok bilenler diyor ki; “Örgütleri harekete geçirir.” Peki, kaybedenlerin daha sonraki
tavırları ne olacak? Bunu hiç düşünen yok.
 
Hayal kırıklığının getirdiği hizipleşmeler sonucunda parti genel seçimlere nasıl hazırlanacak? Bu sorunun cevabını benim yazmam gereksiz. Malumun tekrarı olur. 
 
Sokağa çıkın bakın hiçbir İzmirlinin CHP’de ön seçim olsun diye bir önceliği yok. 
 
Önceliği, yaşadığı ekonomik zorlukların dışında özellikle ulaşımda çektiği sıkıntılar. Bakın tüm İzmir’de ön seçim isteyenlerin sayısı bin kişiyi geçmez. Onlar da her seçim döneminin belli ağababaları ve hep aynı tipler, yıllardır CHP’yi babalarının tapulu malı sayanlar. 
 
 
Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2014, 09:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER