'Olağanüstü Fark Atan Adayımızdır'

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "A mı aday olsun B mi, 'Bu benim yakınımdır' türü tartışmaların benim için geçerliliği yok. Eğer bir aday adayı anketlerde diğerlerine olağanüstü fark atmışsa o bizim adayımızdır. Bitti" diye konuştu.

'Olağanüstü Fark Atan Adayımızdır'
Yerel seçimlerle ilgili aday belirleme çalışmaları devam eden CHP'de Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, hafta sonu yaptığı açıklamada ayrışmaya değil, birleşmeye ihtiyaç olduğunu vurgulayarak Türkiye Değişim Hareketi'ne kapılarının açık olduğunu vurgulamıştı.
 
Seçim çalışmalarıyla ilgili Radikal gazetesine konuşan Kılıçdaroğlu, aday adayı belirleme yöntemini değiştirdiklerini belirterek, "5 kişilik bir komisyon kurduk. Her biri seçim çevresini tek tek ele alıyor. Diyelim ki Beşiktaş yahut İstanbul Büyükşehir. Verdiğim talimat şu: En çok oyu alacak adayla yola çıkacağız! Buna göre her aday adayı için çalışma yapılıyor. Bazen anket, bazen eğilim yoklaması... Ayrıca o bölgenin il başkanı, milletvekili ve parti meclisi üyesinin de görüşü alınıyor. Sonuçlar MYK’ya geliyor ve aday belirleniyor. Dolayısıyla “A mı aday olsun B mi”, “Bu benim yakınımdır” türü tartışmaların benim için geçerliliği yok. Eğer bir aday adayı anketlerde diğerlerine olağanüstü fark atmışsa o bizim adayımızdır. Bitti" diye konuştu.
 
Kılıçdaroğlu, Mustafa Sarıgül’le ilgili soruyu da "Başarılı ve sosyal demokrat biri. Ama CHP üyesi olmadığı için çok fazla yorum yapma hakkım yok. Bakın bizim bölünme lüksümüz yok. Sadece Sarıgül için demiyorum. Türkiye Değişim Hareketi’yle de güçlerimizi birleştirmeliyiz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2013, 09:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER