'Okul Yakmak Halk Düşmanlığıdır'

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, yakılan her okulun yerine daha güzelini yaptıklarını belirterek, "Okul yakmak terör faaliyetidir ve halk düşmanlığıdır. Öncelikle de o bölgede eğitim hizmeti bekleyen halkımıza düşmanlık etmektir. O halkın çocuklarına düşmanlık etmektir ve o çocukların cahil kalmasına neden olmaktır" dedi.

'Okul Yakmak Halk Düşmanlığıdır'
 
Nabi Avcı, Bolu’da Vali Ahmet Zahteroğulları’nı makamında ziyaret etti. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Nabi Avcı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun orta öğretimde türbanın serbest olmasıyla ilgili olarak Osmanlı’nın çöküşünü ve eğitim sistemini hatırlatmasıyla ilgili olarak, "Böyle ezbere konuşmalara cevap vermeye gerek yok. Yapılan düzenlemenin ne anlama geldiğini Türk halkı çok güzel anladı. Gerekli tepkiyi de halkımız gösteriyor. O tepkileri ve cevapları da bizde alıyoruz. Bunun bu şekilde magazinleştirilmesi ve polemik konusu yapılması doğru değil. Ben sayın Kılıçdaroğlu’nun o açıklamasını okumadım. Ama öyle bir şey söylemişse de, Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu geçenlerde ’Biz artık böyle şeyleri konuşmayacağız, tartışmayacağız ve polemik konusu yapmayacağız’ demişti. Bu da doğru bir tavır, bunlar polemik konusu olacak şeyler değil. Osmanlı’yla falan da alakası yok" diye konuştu.
 
Avcı okulların yakılmasıyla ilgili olarak ise "Okul yakmak terör faaliyetidir ve halk düşmanlığıdır. Öncelikle de o bölgede eğitim hizmeti bekleyen halkımıza düşmanlık etmektir. O halkın çocuklarına düşmanlık etmektir ve o çocukların cahil kalmasına neden olmaktır. Bu tür girişimleri ve faaliyetleri şiddetle kınıyoruz. Yıkılan ve yakılan her okulumuzun yerine daha güzelini daha iyisini hemen yapıyoruz. Hiç kimse oradaki eğitim faaliyetlerini kıramaz. Türk Devleti’nin gücüyle de kimse başa çıkamaz."
 
Bakan Avcı, daha sonra partisinin il danışma meclisi toplantısına katıldı.
Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2014, 12:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER