banner51

Oğan: Mhp Doğu Ve Güneydoğuyu İhmal Etti

MHP’de genel başkan adaylarından Sinan Oğan, kurultay çalışmaları kapsamında Şanlıurfa’da partililerle bir araya geldi. MHP’nin Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde doğru politikaları hayata geçiremediğini ileri süren Oğan, MHP kurultayının ikinci ve üçüncü turlarında diğer adayların birleşeceğini söyledi.

Oğan: Mhp Doğu Ve Güneydoğuyu İhmal Etti
Şanlıurfa’da bir grup partili tarafından karşılanan Sinan Oğan, gazetecilere yaptığı açıklamada, MHP’nin yönetimine gelmeleri halinde Şanlıurfa’dan bir milletvekili değil, milletvekilleri çıkaracaklarını söyledi. Oğan, "Doğu ve Güneydoğu’da MHP var olacak. Bu bölge MHP’yi çok bekledi. Ama maalesef ki MHP bu bölgede doğru politikalar hayata geçiremedi. Bu bölgeyi şimdiye kadar ihmal etti ama biz bu bölgede var olmakla kardeşlik bağlarımızı daha da güçlendireceğiz. MHP’nin bu bölgede var olması eminim ki terörü de azaltacaktır ve bin yıllık kardeşliğimizi de güçlendirecektir" dedi.
 
Türkiye’nin en büyük sorununun Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinin yeterince sahip çıkılmaması olduğunu dile getiren Sinan Oğan, şöyle dedi:
 
"Bu böyle devam ederse ülkemizin birliği, bütünlüğü tehdit altına girecektir. Biz MHP olarak, genel başkan olduktan sonra il, ilçe ve beldeleri ile Güneydoğu’nun bütün vilayetlerini gezeceğiz ve kucaklaşacağız. Bin yıllık kardeşliğimizin dokusunu yeniden dokuyacağız ve Allah nasip ederse de bu bölgelerde terör belasından bu vesileyle kurtulacağız. Bölgede terörün olması bizim ziyaretlerimizi etkilemiyor ve etkilemeyecektir. Bu süreç içerisinde ben Türkmen Dağı’na da gittim. Bölgeyi de ziyaret ettim. Terörün olduğu bölgelere gidiyoruz ve gitmeye devam edeceğiz. Oralar vatan toprağıdır ve vatan toprağının olduğu her yere gideceğiz Allah’ın izniyle. Bir yerde terör, bir yerde terörist var diye biz o bölgeyi ne teröre, ne de teröriste teslim etmeyeceğiz. Allah’tan başka kimseden de korkumuz yoktur. Ben inanıyorum ki Doğu ve Güneydoğu halkını Türkiye yanlış tanıyor. Zannediliyor ki buralarda çok sayıda terör ve terörist var. Halbuki bu bölgedeki vatanseverlerin sayısı emin olunuz ki teröre destek verenlerin sayısından kat be kat fazladır. Bizim yapmamız gereken işlerden birisi de Doğu ve Güneydoğu halkını ve bölgeyi Türkiye’ye doğru tanıtmaktır. Terörist ile teröre yardım ve yataklık edenlerle normal vatandaşlarımızı birbirinden ayırmaktır ve bunu da inşallah yapacağız."
 
Sinan Oğan, kurultayda adayların bir araya gelerek tek isimde uzlaşabileceğini vurgulayarak, "Adaylar olarak biz diğer arkadaşlarımızla görüşüyoruz. Kurultayımız en az üç aşamalı bir yarıştan ibarettir. Birinci aşamada en az 607 oy almak lazım. Bu kadar adayın olduğu bir yerde bu kadar çok almak mümkün değil ancak ikinci ve üçüncü turlarda birleşme söz konusu olacaktır. Bununla ilgili görüştüğümüz arkadaşlarımız vardır. Ancak bunun için birinci turda bütün adayların ülkücülerin gönlündeki teraziye çıkması lazım. Bütün adaylar iddialıdır. Dolayısıyla adaylara şimdiden çekil demek, birinin diğerinin lehine çekilmesini istemek doğru değildir" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2016, 19:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER