O Toplantıdan Ne Sonuç Çıktı?

İstanbul'da Hüsamettin Cindoruk önderliğinde gerçekleştirilen "Milli Merkez" başlıklı toplantının sonuçları şekillendi.

O Toplantıdan Ne Sonuç Çıktı?

Burak Cilasun / Ben TV

Merkez siyasette birlik arayışları devam ediyor.

Son olarak Türkiye tarihinde merkez siyasetin önemli aktörleri olarak öne çıkan isimler İstanbul'da bir araya geldi. Hüsamettin Cindoruk önderliğinde, Yaşar Okuyan, Kemal Alemdaroğlu, Can Ataklı, Zekeriya Beyaz gibi isimlerin buluştuğu "Milli Merkez" isimli yemeğin tek İzmirli katılımcısı Türk Parlamenterler Birliği İzmir Şube Başkanı Metin Öney, toplantıyı Ben TV'ye anlattı. 

Öney, merkezde bulunan partilerin birleşmesi gerektiğini belirtirken, sözlerini şöyle sürdürdü;

"Milli Merkez adı altında gerçekleştirilen toplantı, sadece katılımcılar için değil, Türkiye için iyi geçti. Toplantı neticesinde milli diyeceğimiz partilerin tek çatı altında seçime girmesi için gayret gösterilmesine karar verildi. Halihazırda yaklaşık 20 kadar parti, farklı isimler altında olsalar da aynı şeyleri savunuyorlar."
 
İşçi Partisi'nin Pazar günü gerçekleştirilecek olağanüstü kongresini değerlendiren Öney, Süheyl Batum'un partinin başına geçeceğine dair iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyledi.
 
"Toplantıda, İşçi Partisi'nin yarın gerçekleştireceği olağanüstü kongrenin takibine dair karar alındı. Partinin isim değişikliği ve sonrasında atacağı adımlar izlenecek. Genel izlenimler hep milli bir merkezin oluşturulması adına birliğin sağlanması üzerineydi. Aynı fikri savunan partilerin bir arada seçime girmesi mutlaka bir sinerji yaratacak. Toplantının katılımcılarından Süheyl Batum da bahsi geçen birleşme fikirlerine dair paylaşımlarda bulundu. Ayrıca İşçi Partisi'nin başına geçeceğine yönelik iddiaların da gerçeği yansıtmadığını belirtti. Zannediyorum ki Doğu Perinçek, görevine devam edecek."
 
Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2015, 11:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER