'O Saray Başına Yıkılacak'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na ilişkin, "Komandolar bile koruyamayacak. O saray başına yıkılacak" dedi.

'O Saray Başına Yıkılacak'
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP’li belediyelerin daha iyi hizmet üretmesi için oluşturduğu ’Kardeş Belediyeler Projesi’ kapsamında Afyonkarahisar’a geldi. Projenin tanıtımı için CHP İl Başkanlığı’nda, Veli Ağbaba ile CHP Antalya Milletvekili Gürkut Acar, CHP Afyonkarahisar Milletvekili Ahmet Toptaş, CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz ve partililerin katıldığı basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan Veli Ağbaba, "Kentleri en güzel Cumhuriyet Halk Partisi yönetiyor. CHP’li belediyelerin yönettiği kentlerde huzur var, sevgi var, kadın- erkek eşitliği var, ayrımcılık yok. Biz ’Türkiye’yi en iyi biz yönetiriz’ diyoruz" dedi.
 
SARAYDA YOKSULLARIN ALINTERİ VAR’
 
Türkiye gündemine ilişkin de açıklamalar yapan Ağbaba, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nı korumak için özel komando tugayı oluşturduğunu söyledi. Ağbaba, "Dünyanın gündeminde bir de kaçak saray var. Afyon’un bir tek metrekarelik mermeri kaçak sarayda kullanılmadı. İtalya’dan, Brezilya’dan, Arjantin’den geldi oradaki mermerler. Ülke bu kadar yoksullukla karşı karşıyayken, kendine benzer örnekleri görüyor. Mübarek’i görüyor, Libya’yı, Tunus’u görüyor. Yeni bir komando taburu kuruyor. Kaçak sarayı koruyacak yeni bir ordu kuruyor. O’nu onlar bile koruyamayacak. O kaçak saray başına yıkılacak. Çünkü orada herkesin emeği, alın teri var. Herkes biliyor, kendisi de biliyor ki orası yoksulların alın teriyle yapıldı. Her türlü yolsuzluk, hırsızlık tescillendi bu ülkede. Yayın yasağıyla bunu önleyemezsiniz" dedi.
 
2015 SEÇİMLERİ İÇİN ÇALIŞMALAR
 
2015 seçimlerindeki propagandalarının da Cumhurbaşkanlığı Sarayı üzerinde yoğunlaşacağı sinyalini veren Ağbaba, şöyle dedi:
 
"2015 seçimlerinde yapacağımız mücadele, bu sarayın yıkılması için olacak. Daha fazla özgürlük, daha fazla demokrasi, laiklik için olacak. Laik, demokratik cumhuriyet için olacak. Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu şey, AKP iktidarından kurtulmaktır. Başbakan değil, bir memur gibi, bir emir eri gibi davranan fotokopi Başbakan’dan da Türkiye’nin kurtulması gerekiyor."
 
YALOVA İÇİN RAPOR HAZIRLANIYOR
 
CHP’li Yalova Belediyesi’nin kentteki ağaçları kestiğinin anımsatılması üzerine Yalova hakkında bir rapor hazırladıklarını söyleyen Ağbaba, ağaçların korunması gerektiğini vurguladı. Ağbaba, "Yalova ile ilgili arkadaşlarımızı gönderdik. Bir heyet oluşturduk. Orada belediyemizin bir hatası varsa bunu söylemekten çekinmeyiz. Biz her yerde yeşilin, ağaçların kesilmesine karşıyız. Bir eksikliğimiz varsa bunu söyleyeceğiz. Bir rapor hazırlayacağız, genel başkanımıza sunacağız" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2014, 15:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER