O İddiaya Yalanlama!

Başbakanlık, Başbakan Davutoğlu’nun 9. sınıfa giden kızına zayıf veren öğretmenin sınıfının değiştirildiği iddiasını yalanladı.

O İddiaya Yalanlama!
Başbakanlık’tan, bugün bir gazetede yer alan ''Kızı zayıf aldı, fatura öğretmene çıktı" başlıklı haber üzerine açıklama yapıldı.
 
“Haberin tümüyle yalan ve iftira” olduğu belirtilen açıklamada, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, kızının ders durumu nedeniyle herhangi bir öğretmen hakkında idari tasarrufta bulunulmasının söz konusu olmadığı bildirildi.
 
Açıklamada şunlar kaydedildi:
 
''Bu haberle ilgili gerekli hukuki işlemler yapılacak olmakla birlikte, yayın öncesinde tüm detaylar izah edilmiş olmasına rağmen yalan bir haberde ısrar edilmesi basın ahlakına, insan ve çocuk haklarına aykırıdır.
 
Daha önce defalarca izah edildiği ve kamuoyumuzun yakından takdir ettiği gibi Sayın Başbakan ve aile bireyleri hiçbir zaman bulundukları konuma bağlı bir ayrıcalık talebinde bulunmamıştır. Buna yıllardır tüm yakın çevreleri ve aziz milletimiz şahittir.
 
Bu tarz haberler Sayın Başbakan ve ailesinin değil sadece bu tür yayıncılıkta ısrar eden basın kuruluşlarının itibarına zarar vermektedir.''
 
AA
Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2014, 12:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER