O İddiaya Ateş Püskürdü

Başbakan Erdoğan Rize'de halka hitap etti. Erdoğan konuşmasında "bugüne kadar hiçbir terör örgütüne en ufak bir bu tür destek asla vermemiştir. Hükümetimize, devletimize bu tür iftirayı yapanlar, çok açık ve sert konuşuyorum, alçaktır, bunlar vatan hainidir." dedi.

Cumhurbaşkanı bir siyasi partinin sözcüsü gibi konuşuyor) gibi yakıştırmalar, kusura bakmasınlar bizim prim vereceğimiz yakıştırmalar değildir. Biz, hükümetimizle bir cumhurbaşkanı olarak, iktidarımla el ele, omuz omuza, Türkiye'yi daha ileriye nasıl taşırız bunun gayreti içerisinde olacağız."
 
"(IŞİD bahanesiyle izinsiz gösteriler) Üzüldüğünüzü biliyorum. Bu şımarıklık karşısında, bu nankörlük karşısında, sabırla ve metanetle durduğunuzu da biliyorum. Biz milletçe bu sağlam duruşumuzu bu sabırlı duruşumuzu asla bozmayacağız. Bu sokağa dökülenler, bu teröristler, bu Vandallar, bu yağmacılar aslında milletin öfkelenmesini, milletin taşmasını, milletin karşılarına çıkmasını istiyorlar. Bunların asıl amacı bu, bunların kurdukları tuzağın asıl hedefi bu."
 
"Bu olayların arkasında sadece PKK yok Esad rejimi var, pensilvanya var"
 
"Devletin bankalarını yakacaksın, yıkacaksın.  Bütün hepsini yakacaksın, yıkacaksın ondan sonra da utanmadan sıkılmadan burada  banka yok mu diyeceksin? Okulları yakıyorsunuz, hastaneleri yakıyorsunuz,  huzurevlerini yakıyorsunuz, çocukların kaldığı pansiyonları yakıyorsunuz. Siz  nasıl bir siyasetçisiniz? Siz nasıl bir insansınız?"
 
"Biz devlet olarak bu vatan topraklarını asla  bu teröristlere yar etmeyiz. Gereken neyse onu yaparız. Asla bundan taviz  vermeyiz, bedeli ne olursa olsun yaparız. Bu sokağa çıkanlar da bu piyonları  sokağa itenler de bir şeyin farkında değiller. Türkiye Cumhuriyeti devleti bundan  15 yıl 20 yıl önceki şartlarda değil. TSK bugüne kadar hiç olmadığı şekilde  donanımlı, müteyakkız ve her duruma hazırlıklı. Emniyet teşkilatımız son derece  dikkatli, son derece tecrübeli."
 
"Türkiye Cumhuriyeti gerek başbakan olduğum dönemde, gerekse şu anki başbakan ve hükümetimiz, bugüne kadar hiçbir terör örgütüne en ufak bir bu tür destek asla vermemiştir. Hükümetimize, devletimize bu tür iftirayı yapanlar, çok açık ve sert konuşuyorum, alçaktır, bunlar vatan hainidir. Kim bu ifadeleri kullanıyorsa, hukukta bir kaide var: 'İddia sahibi iddiasını ispatla' mükelleftir. Kim hangi iddiayı ortaya atıyorsa, bu iddiasını ispatla mükelleftir. İspat edemiyorsa alçaktır, haindir."
Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2014, 15:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER