'O Hain Ölmeye Gönderilen Bir Piyon'

Diyarbakır’da kışlada Türk bayrağının bir gösterici tarafından indirilmesine tepki gösteren Başbakan Erdoğan, “O hain ölmeye gönderilen bir piyon” diye konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu
 
Başbakan Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar ise şöyle;
 
Biz para politikalarına azami dikkati gösterdik. 30 Mart seçimlerinden sonra da hükümetimizin taviz vermeyeceği anlaşıldı.
 
Şahsım bu fezlekede suçlanıyor, şahsım ‘dönemin başbakanı’ diye gösteriliyor. Örgüt lideri dedikleri şahsım ve arkadaşlarımı, işadamlarını tutuklayacak, Yassıada benzeri mahkemelerde yargılayacaklardı. Hukuk yoluyla bu ve benzeri girişimlerin hesabı sorulacak.
 
Darbe girişimi gerçekleşmiş olsa, bu oranda büyüme göremeyecektik. Belki bugün çok derin bir kriz ve kaos olacaktı.
 
Gezi olaylarının sebebi ağaç, park, çevre hassasiyeti olmadı. Başka hesaplar görülmek istiyorlardı. İçlerinden biri 'Hala anlamıyor musunuz bunun sebebi ağaç değil, çevre değil’ diyordu. Aynısını 17 Aralık ve 25 Aralık operasyonunda yaptılar. Bunların yolsuzlukla uzaktan yakından alakası yoktu. Amaç hükümeti devirmek ve yargılamaktı. Gerek Gezi olaylarında, gerek 17 Aralık ve 25 Aralık girişiminde Türkiye çok ciddi bir tehlike atlattı. Türkiye uçurumun kenarından döndü. Gezi, 17 Aralık ve 25 Aralık girişimlerinden başarısız oldular.
 
Şımarıklığın artık sınırları zorlar bir noktaya geldiğini görüyoruz. Birisi çıkacak garnizon duvarlarını aşacak, Türk bayrağını indirecek, orada olan görevliler seyredecek. Neymiş ‘Çözüm sürecini sekteye uğratmak istememişler’. Her halükarda indirecek gereğini yapacaksın. Yapmıyorsan sorumlusun. Herhalde ben Ankara'dan gelip orada bayrağı indireni oradan indirmeyeceğim. Oradaki görevli indirecek. Askerin, polisin bahanesi olamaz. Gereği neyse onu yapacaksın.
 
Yolu kesen bu eşkıyalara, asker, jandarma teröristlere haddini bildirecek. Sen bunu yapamıyorsan, sorumlusun. Teftiş ve gereken uygulamaları yaparız. Bazıları görevden alındı, alınacaklar var.
 
Türkiye Cumhuriyeti bayrağına saldırıyı yapan o alçak, o hain, ölmeye gönderilen bir piyondan başkası değil. O piyon vurulup ölmesi için oraya gönderildi.
 
İki kişinin görev yerleri değiştirildi. Bazı zanlılar gözaltına alındı. O maşa o sırada vurulursa örgüt ve HDP tahrik edecek. O hain orada etkisiz hale getirlmedi. Kan tacirlerinin pusuda beklediği son derece hassas bir dönemden geçiyoruz.
 
Kan baronlarıyla da Türkiye mücadele ediyor. Bunlar için en iyi Kürt ölü Kürt. En iyi Alevi, ölü Alevi. Hiçbir zaman yaşatmanın yanında olmadılar. Çözümün yanında olmadılar. Cenaze olduğunda akbaba gibi cenazelerin başına geldiler. Terör örgütün yaptığı alçakça eylemleri hiç kimse benim Kürt kardeşime genellemesin. Ne terör örgütü ne de HDP benim Kürk takdeşlerimi temsil etmiyor.
 
Annelerin itirazı bunları çok rahatsız etti. Okmeydanı’nda madem korkmuyorsun o maske ne, o maskeyi çıkarsana. O yaşlı teyze üzerine gidip gereken cevabı veriyor. Bunlar annelerin itirazına alışık değiller. Anneler itiraz edince neye uğradıklarını şaşırdılar. Annelerin ağladığı, evlat acısı çektiği günlere geri dönmek istiyorlar ama anneler izin vermeyecek. Sabrımızı, soğukkanlılığımızı muhafaza edeceğiz. Sabotajlara karşı sabrımızın bir sınırı var. Çocukları öne sürüp eylem yapanlara karşı sabrımızın sınırı var. Bunlar o kadar seviyesiz, ahlaki kayba uğramışlar ki ya çocukları ya bayanları öne sürürler. HDP bölgenin CHP’si olmaya çalışıyor. Faşizm, baskı ve zulümle milleti sindirmeye çalışıyor. Onu da muhatap olmaktan çıkarır, oradaki kardeşlerimizle muhatap oluruz.
Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2014, 12:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER