Not Anısını Anlattı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, öğretim üyeliği yaptığı dönemde derslere zamanında girdiğini ancak zamanında çıkmadığı için sinir olan öğrencilerin ’sıfır’ not verdiğini söyledi.

Not Anısını Anlattı
 
Bakan Ayşenur İslam, bu sabah Sakarya Üniversitesi Arifiye Meslek Yüksekokulu’nun yeni binasının açılışı törenine katıldı. Burada konuşan Bakan İslam, Türkiye’deki çalışmaların bu düzeyde devam etmesi halinde, dünya sıralamasında ilk 5 ülke arasına girebileceğini görüşünü savundu. Derslikleri incelerken gazetecilerle üniversitede öğretim üyesi olarak görev yaptığı dönemde yaşadığı bir anıyı paylaşan İslam, öğrencilerin verdiği notlardan birinde sıfır aldığını itiraf etti. Ayşenur İslam bu anısını anlatırken şöyle dedi:
 
"Biz öğrenciye not verirdik, öğrenci de bize not verirdi. ’Bu hocanın anlaşması sürsün mü sürmesin mi?’ Yani iyi mi, değil mi anlamında. 5 üzerinden olur bu notlar. Bütün notlarım 5 olurdu, bir notum sıfır. Sıfır olan notu da söylüyorum; ’derse zamanında girer çıkar mı?’ bu  sıfır. Çünkü girerdim ve çıkmazdım. Öğrenciler çok sinir olurlardı. En sinir oldukları tarafımdı. O yüzden bana ders vermeyi teklif etmeyin giriyoruz, çıkmıyoruz."
 
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Sakarya Üniversitesi Arifiye Meslek Yüksekokulu’nun yeni binasını inceledikten sonra, diğer programlara katılmak için Arifiye’den ayrıldı.
Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2014, 14:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER