Neden Savaşın Eşiğine Geldik?

Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın daveti üzerine, bilgilendirme toplantısına gitmeden önce CHP 13. Olağan Gençlik Kurultayı’nda gençlere seslendi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Dün bir uçağımız düşürüldü. Bizim Suriye ile ne alışverişimiz var. Neden Suriye’nin iç işine burnumuzu sokuyoruz. Neden Suriye ile savaşın eşiğine kadar geldik? Her yerde bunu sorgulamamız lazım.” dedi.

        Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın daveti üzerine, bilgilendirme toplantısına gitmeden önce CHP 13. Olağan Gençlik Kurultayı’nda gençlere seslendi. Konuşmasına başlarken, Suriye tarafından düşürülen uçakla ilgili değerlendirmeler yapan Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin bağımsızlığını kolay elde etmediğini vurguladı.

        Kılıçdaroğlu, hiçbir ülkenin, Türkiye bağımsız olsun diye lütufta bulunmadığını ifad etti. Kılıçdaroğlu, şöyle dedi: "Kendi bileğimizle, kendi gücümüzle, kendi azmimiz ve kararlılığımızla bağımsız Türkiye’yi kurduk ve yolumuza devam edeceğiz. Sevgili gençler, bir şeyi daha unutmayın. Mustafa Kemal, ‘Savaş zorunlu olmadıkça cinayettir’ demiştir. Yedi düvele karşı savaşmıştır ama bu ülkenin onuru için savaşmıştır. Ve savaşın sonunda şunu söylemiştir, ‘Hem yurtta barış istiyoruz hem dünyada barış istiyoruz’. Daha dün bir uçağımız düşürüldü. Bizim Suriye ile ne alışverişimiz var. Neden Suriye’nin iç işine burnumuzu sokuyoruz. Neden Suriye ile savaşın eşiğine kadar geldik. Her yerde bunu sorgulamamız lazım.

Öteden beri söyledim. Bu ülkenin bağımsızlığını ve bağımsızlığı elde etmek için verdiği mücadeleyi unutup, Batı'nın egemen güçlerinin Orta Doğu’daki taşeronluğunu savunmak Türkiye Cumhuriyeti’nin ve bizim, gençliğin kabul edebileceği bir şey değildir.”

 

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2012, 16:30
YORUM EKLE

banner47