'Müsaade Etmeyeceğiz'

Ordu’da bulunan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, 1 Kasım’da Ak Parti’nin tek başına iktidar olacağını iddia ederek, "1 Kasım akşamı inşallah Türkiye’de tek başına çok güçlü bir iktidarı iş başına getirerek yolumuza devam edeceğiz. Yolumuzu kimsenin kesmesine müsaade etmeyeceğiz" dedi.

'Müsaade Etmeyeceğiz'
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş bugün seçim bölgesi Ordu’nun Fatsa İlçesi’nde doğalgaz projesinde ilk gaz verme törenine katıldı. Burada bir konuşma yapan Numan Kurtulmuş, hükümet tarafından yapımı devam eden ve tamamlanan çalışmalara değinerek Ordu’ya yapılan hizmetleri örnek gösterdi. Vatandaşlardan 1 Kasım seçimleri için destek isteyen Kurtulmuş, "Siz şimdi Fatsa’da doğalgazdan bahsediyorsunuz. Türkiye kendi içinde kavgalı bir ülke olsaydı bugün bu açılışı yapmayacaktık. Türkiye kendi içinde problemli bir adım ileriye, üç adım geriye giden bir ülke olsaydı Ordu-Giresun Havalimanı’nı açmayacaktık, havaalanımız olmayacaktı. Eğer Türkiye’de 28 Şubat zihniyeti devam etseydi Menderes’e, Özal’a, Erbakan’a hayatı dar edenlerin zihniyeti iktidar olsaydı bugün Fatsa’da bırakın fakülteyi konuşmayı, Ordu’da üniversiteyi konuşmayı belki Samsun’daki üniversitemiz bu kadar gelişmeyecekti, yollarımız böyle olmayacaktı. Bu milletin gücüdür, halkın gücüdür. Bu güçten asla geri dönüş olmayacak. Siz gücünüzü artıracaksınız, siz sözünüzü kuvvetli çıkaracaksınız biz yolumuzu yürümeye devam edeceğiz. Biz bu milletin köklerine bağlı olarak kökü mazide olan ati olarak çok kuvvetli bir geleceği kuracağız" dedi.
 
CUMHURBAŞKANI İLE HALKIN ARASINI AÇMAYA ÇALIŞIYORLAR
 
Cumhurbaşkanı ile halkın arasının açılmaya çalışıldığını da iddia eden Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, "Türkiye’de Cumhurbaşkanının Cumhurbaşkanlığı köşkü olarak kullandığı Beştepe kampüsünü ikide bir dillerine dolayarak sanki cumhurbaşkanının babasının malıymış gibi saray edebiyatı üzerinden halkın içinden çıkan bir cumhurbaşkanıyla halkın arasını açmaya çalışıyorlar. Siyaseti karar veremez bir noktaya getirmeye çalışıyorlar. Siyaseti Türkiye’yi yönetemez hale getirmeye çalışıyorlar. İşte bütün bu seçimlerde bunlara cevap vereceğiz ve 1 Kasım akşamı inşallah Türkiye’de tek başına çok güçlü bir iktidarı iş başına getirerek yolumuza devam edeceğiz. Yolumuzu kimsenin kesmesine müsaade etmeyeceğiz" şeklinde konuştu.
 
Numan Kurtulmuş doğalgaz meşalesinin temsili olarak yakılmasından sonra kenteki ziyaretlerini tamamlayarak Ordu-Giresun Havalimanı’ndan uçakla Ankara’ya döndü.
Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2015, 15:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER