Muhtaç Ailelere 'Hilal Kart'

1 Kasım seçimleri kapsamında İzmirli vatandaş ve esnafla buluşan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir 2. Bölge milletvekili adayı Ahmet Kenan Tanrıkulu, esnafın ve vatandaşın sıkıntılarını dinledi.

Muhtaç Ailelere 'Hilal Kart'
Gerçek yaşamda Türkiye’de son 13 yılda yoksulluk ve gelir adaletsizliğinin arttığını dile getiren Tanrıkulu, “Biz MHP olarak ‘Hilal Kart’ uygulamasını en kısa sürede hayata geçirmek istiyoruz. Ancak bu noktada sizin 1 Kasım’da bize vereceğiniz destek büyük önem arz ediyor” dedi.
 
Küresel ekonomik sistemde birçok ülkenin yoksulluk sıkıntısın çözdüğünü ifade eden Tanrıkulu, “Biz hala yoksullukla mücadele ediyoruz. Bu ülkeyi öyle bir duruma getirdiler ki, yoksulluk insanlara seçim vaadi olarak sunulmaya başlandı. 21. Yüzyılda böyle bir sorunun Türk milleti için hala sıkıntı yaşatıyor olmasının tek sebebi AKP iktidarıdır. Kendi yolsuzluklarının üstünü örten iktidar, toplumun yoksulluğunu görmezden gelmektedir. Biz MHP olarak buna artık bir son vereceğiz” şeklinde açıklamalarda bulundu.
 
Muhtaç ailelere ‘Hilal Kart’ verilecek
 
Muhtaç durumdaki ailelere aylık temel ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri harcama kartları (HİLALKART) verileceğini söyleyen Tanrıkulu, “Çeşitli adlar altında yapılması öngörülen sosyal destek ödeme tutarı bu kartlara yüklenecektir. Bu kartlar, küçük esnafın desteklenmesi amacıyla sadece ikamet edilen yerdeki esnaftan yapılacak alışverişte geçerli olacaktır” diyerek böyle bir uygulamanın küçük esnafı da rahatlatacağını dile getirdi.
Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2015, 09:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER