banner9

Muhalefete Koalisyon Eleştirisi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, "Kendilerine teklif getirmiş olduğumuz siyasi partiler, seçimden önce söylemiş oldukları sözlerin altında kaldılar" dedi.

Muhalefete Koalisyon Eleştirisi
Mehmet Ali Şahin, Karabük’ün Yenice İlçesi’nde partisinin ilçe başkanlığınca Celal Hatıl Parkı’nda düzenlenen bayramlaşma programına katıldı. Kendisini karşılayan partililerle tokalaşan Şahin, 7 Haziran seçimlerinden sonra koalisyon için görüştükleri CHP ve MHP’ye tepki gösterdi. Şahin, "Niye koalisyon kurulmadı? Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu’nun yakın yardımcılarından biriyim. Bütün bu süreci birlikte istişare ettik. ’Ülke hükümetsiz kalmasın’ diye samimi koalisyon görüşmeleri yaptık. Kendilerine teklif getirmiş olduğumuz siyasi partiler, seçimden önce söylemiş oldukları sözlerin altında kaldılar" dedi.
 
MHP’nin 4 koalisyon şartından birinin Anayasa’nın ilk 4 maddesinin değiştirilmeyeceği olduğunu hatırlatan Şahin, şöyle konuştu:
 
"Bizim değiştirme gibi bir isteğimiz bile yoktu. Amaç üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek. Amaç koalisyon kurmak değil, işi yokuşa sürmek. ’Cumhurbaşkanı çok konuşmasın.’ Cumhurbaşkanı’nın nerede ne konuşacağına biz mi karar vereceğiz. Ak Parti olarak Cumhurbaşkanı’na biz mi talimat vereceğiz. ’Cumhurbaşkanı her şeye karışmasın.’ Sayın Bahçeli sana ne. Sayın Cumhurbaşkanı nerede nasıl konuşacağını bilir. Cumhurbaşkanı halka karşı sorumlu biridir ve kendisini halk seçmiştir. Konuşacak Cumhurbaşkanı, müdahalede edecek. Eğer halkın çözümleri konusunda bir sorun görmüşse onunla ilgili görüşlerini ifade edecek ve hükümete bunun çözümü için düşüncelerini aktaracak. Cumhurbaşkanı Ak Parti olarak bizim memurumuz mu?"
Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2015, 16:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER