Müezzinoğlu: Türkiye Artık Beyin Teri Dökmeli

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Edirne’de katıldığı programların ardından Kırklareli’ne geçerek partisinin 4’ncü olağan Kadın Kolları İl Kongresine katıldı.

Müezzinoğlu: Türkiye Artık Beyin Teri Dökmeli
Anayasa mahkemesine güvenmediklerini açık bir dille ifade eden Bakan Müezzinoğlu, "Anayasa Mahkemesinde yine insan haklarından yana, hak ve özgürlüklerden yana olması gereken Anayasa Mahkemesi Üniversiteye ‘başörtü ile girilemez’ diye hüküm verdi. Zaman zaman diyoruz. Biz Anayasa Mahkemesine güvenmiyoruz. Evet Güvenmiyoruz. Millete zulmeden, haktan hukuktan yana olmayan, insan haklarını ikinci plana atan bir anlayışa asla güvenmiyoruz. Bizim güvendiğimiz milli irade var. Bir kadının başını örtüp örtmeyeceği, bir kadının şekli ile herhangi birinin böyle hakkı olamaz. Bunu biz 2010’da ki 12 Eylül referandumu ile yine millet ile çözdük, milli irade ile çözdük. Bu ülkenin, bu milletin geleceğine kadınsız şekil verebilmek, kadınsız yön verebilmek, kadının gönlü kadının ruhu, kadının vicdanı olmadan bu ülkeyi medeni bir ülke haline getirebilmek mümkün değildir. Bu duruşun en güçlü lideri, bu kuşakların hatırladığı dönemde kimdir derseniz, evet liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’dır. Cumhurun başkanı, Cumhurbaşkanıdır. O nedenle bizim medeniyet anlayışımız da, bizim hayat felsefemiz de, bizim aile hayatımız da kadın asli unsurdur. İki ayaktan biridir. Sağ ayak ne kadar anlamlı ve değerli ise sol ayakta o kadar anlamlı ve değerlidir” dedi.
 
Konuşmasının ardından bir süre kongrenin yapıldığı düğün salonunda partililerle sohbet eden Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Yayla mahallesinde yapımı devam eden Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesini inceledi.
 
BENDEN BÜYÜK HEDİYE Mİ OLUR?
 
Ardından Kırklareli Valisi Esengül Cilevek’i makamında ziyaret eden Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, çıkışta gazetecilerin ‘14 Şubat sevgililer gününde eşinize ne aldınız?’ sorusuna, "Hep yanındayım. Benden daha büyük hediye mi olur? Sabah 07.00’den beraberiz. Hediyeye de akşam bakarız” diyerek cevapladı. Ziyaretlerini tamamlayan Bakan Müezzinoğlu eşi Faize Müezzinoğlu ile birlikte Kırklareli’nden ayrıldı.
Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2015, 19:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER