banner51

Muammer Güler: Veremeyeceğim Hiç Bir Hesabım Yok

İçişleri eski Bakanı Muammer Güler, rüşvet yolsuzluk soruşturması kapsamında oğlu Barış Güler’in tutuklanması, kendisinin de bakanlıktan istifa etmesi ardından ilk kez seçim bölgesi ve memleketi Mardin’e geldi. Havaalanında coşkuyla karşılanan Güler, "Tekrar ifade ediyorum; veremeyecek hiçbir hesabım yoktur. Her türlü hesabı vermeye de hazırım. Sizin karşınıza da Allah inşallah beni aklanmış olacak çıkaracaktır" dedi.

Muammer Güler: Veremeyeceğim Hiç Bir Hesabım Yok
 
Rüşvet ve yolsuzluk soruşturması kapsamında oğlu tutuklanan Güler, bakanlıktan istifa ettikten sonra bugün memleketi ve seçim bölgesi Mardin’e geldi. Havaalanında aralarında AK Parti Mardin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vejdi Kahraman, Ak Parti İl Başkanı İbrahim Fide, belediye başkan adaylarının coşku içerisinde karşıladığı Güler, izdihamı görünce duygulandı. ’Dik dur, eğilme; Mardin seninle’, ’Son gülen, iyi Güler’, ’Memleketine hoş geldin’, ’Mardin seninle gurur duyuyor’ yazılı dövizlerin açıldığı karşılamada, Güler’in konuşması sık sık, "Mardin seninle gurur duyuyor" sloganı ile kesildi.
 
"VEREMEYECEĞİM HİÇ BİR HESABIM YOK"
 
AK Parti Mardin Milletvekili Muammer Güler, kendisini karşılayan partililere yönelik yaptığı konuşmada, 42 yıllık meslek hayatı boyunca her türlü makamı gördüğünü belirterek, şunları söyledi:
 
"2011 seçimlerinden 2015 Haziranı’na kadar bana Mardin’i temsil yetkisini verdiniz. Bu süre içerisinde İçişleri Komisyonu olarak İçişleri Bakanı, milletvekili olarak sizlere hizmet etmek için elimden gelen gayreti gösterdim. Burada size şerefimle namusumla ifade ediyorum; tek bir kanunsuz işim olmamış ve olmayacak. Bir yargı süreci devam ediyor. Şahsıma, aileme, meslek çevreme, görev yaptığım yerlerdeki insanlara ve en başta hemşehrilerime bana o yetkiyi veren Mardinliler’e karşı aklanmadan yeniden kendilerinden bir talepte bulunmayacağım. Aklanmadan da bir daha sizin karşınıza çıkmayacağımı her türlü hesabı da vermeye hazır olduğumu burada açıkça söylüyorum. Ben hesabımı veriyorum. Kanunen veremeyeceğim bir hesap yoktur. Ama şunu da bilin, yolsuzluk adı altında birbirinden farklı birçok şeyi bir araya getirilip siyaseti dizayn etme yollarını arayanlar da sağlam iradeyi milli iradeyi karşılarında göreceklerdir. Bunun yolu seçimdir. Sandıktır, sizlerin ak oylarıdır. Sizlerin oyları ile seçilecek olan belediye başkanlarımızdır. Değerli kardeşlerim bizim referansımız millettir. Benim referansım hemşehrilerimin bu coşkusudur. Her türlü hesabı vermeye de hazırım. Sizin karşınıza da Allah inşallah beni aklanmış olacak çıkaracaktır."
 
"ASIL HEDEF; ÇÖZÜM SÜRECİ"
 
Güler, oyunlar içinde asıl hedefin çözüm süreci olduğunu belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Şunu bilin ki bu oyunları içinde asıl hedef ’Çözüm süreci’, bu bölgedeki huzur, kardeşliktir. Allah’ın izni ile 11 ay İçişleri Bakanlığım süreci içinde bu memlekete tek bir şehit cenazesi gelmedi. Türkiye’de istenmeyen yeniden yaratılmak istenen bir kardeş kavgası vardır. Bunun da lütfen farkında olun. İnşallah her şey ortaya çıkacak. Ama tamamen hukuka; soruşturma hukukuna veya usullere aykırı olarak düzmece delillerle oluşturulan dosyalarla değil. Gerçek hukuka uygun dosyalarla da her zaman her zeminde ve her yerde hesabını Allah’ın izni ile vermeye hazırım. Ben öncelikle her zaman sizlerle beraberim, sizlerin emrinizde, hizmetinizdeyim. Bundan müsterih olun. Bu coşku bu karşılama beni çok duygulandırdı, Allah sizden razı olsun. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hepiniz hakkınızı helal edin."
Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2014, 17:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER