'Milletvekili Olmayı Hak Etmiyorlar'

CHP İzmir milletvekili Dr. Aytun Çıray yaptığı açıklamada bazı AKP İzmir Milletvekillerinin ve Egemen Bağış’ın evlerde kalan öğrencilere ilişkin yaptıkları açıklamaları sert bir şekilde eleştirdi.

'Milletvekili Olmayı Hak Etmiyorlar'
“Bazı AKP milletvekilleri ‘İzmir Medeniyeti’nin milletvekili olmayı hak etmiyorlar
 
“Sayın Başbakan evlâtlarımızın şeref ve namusları hakkında kuşku yaratacak, ana babaları sorumsuzlukla itham eden çok ağır bir hakarette bulundu,” diyen Çıray,  Başbakan’ın mahremimize ilk defa burnunu sokma teşebbüsünün ‘Dindar nesiller yetiştireceğiz’ sözü olduğunu hatırlattı. 
 
“Şimdi de evlâtlarımıza, gençlerimize kendi ruh dünyasında kurguladığı fantezilerle saldıran Başbakan’ın sözlerine mazeret arayan bazı AKP’li İzmir Milletvekillerini kınıyorum.  Başbakan’ın evlâtlarımıza hakaretleri karşısında dik duramayan bu milletvekilleri modernliğin, yüksek ahlâkın ve demokrasinin kalesi olan ‘İzmir medeniyeti’nin milletvekili olmayı hakketmiyorlar.”
 
Biri lise son sınıfta diğeri iş hayatına atılmış iki kız çocuğu sahibi olduğunu hatırlatan CHP İzmir Milletvekili Dr. Aytun Çıray, ailelere de seslenerek evlâtlarının hayatlarına kirli iftiralarla bulaşılmasına izin vermemenin ana-babaların görevi olduğunu öne sürdü.
 
“Yaşam tarzımızı korumak Bağış’a mı kaldı?”
 
“Sayın Başbakan doğrudan doğruya gözümüzden dahi sakındığımız çocuklarımızı tehdit ediyor. Gençlerimize savaş açıyor ve Devlet gücünü genç hayatları işgal etmek için kullanmaya hazırlanıyor,” diyen Çıray, sözlerine şöyle devam etti; “AKP tek parti devletini kuranlar sahte bir muhafazakârlıkla gelecek nesle pranga vurmak istiyorlar. Egemen Bağış, 'Her bir vatandaşımızın yaşam tarzı güvencemiz altındadır' diyerek suç ikrarında bulunuyor. Anayasa ve yasalar varken sen kimsin de bizim yaşam tarzımız senin güvencen altında oluyor Sayın Bağış? Biz sizin tebanız mıyız?”
 
AKP’li yöneticilerinin bir seçim yenilgisinin ayak seslerini duydukça zorbalıklarını arttırdıklarını, bunun da totaliter zihniyetin doğal sonucu olduğunu anlatan Çıray,  “İzmirliler bu gerçeği çoktan gördüler inşallah AKP milletvekilleri de görürler,” diyerek sözlerini tamamladı.
 
Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2013, 09:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER