'Milletimizin Aleyhine Olmayacak Adımlar Atarız'

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Abdullah Öcalan’ın cezai şartlarının iyileştirilmesi ile ilgili bir soru üzerine, "Bu sorunu kökten çözmek hedefine katkı sağlayabilecek ve milletimizin de aleyhine olmayacak adımlar atarız, yolumuza devam ederiz" dedi.

'Milletimizin Aleyhine Olmayacak Adımlar Atarız'
Amasya’da ’II’nci İl Belediye Başkanları’ toplantısına katılan İçişleri Bakanı Efkan Ala, basına kapalı gerçekleştirilen toplantının ardından kente gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu karşıladı. Başbakan’ın mitingini takip eden ve daha sonra Valiliğe yürüyerek giden Bakan Ala, yolda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’ın, "Öcalan’ın şartları iyileşebilir" açıklamalarıyla ilgili sorusuna cevap veren Ala, çözüm sürecindeki sorunun kökten çözülmesi için atılması gereken adımların atılacağını dile getirdi. Ala şöyle devam etti:
 
"Biz bu sorunu çözerek Türkiye’nin yoluna devam etmesini istiyoruz. Bunun adını da çözüm süreci olarak koyduk. Bu 77 milyonun lehine olan kimsenin kaybetmeyeceği, herkesin kazanabileceği bir süreçtir. Bu süreçte yolumuza devam ederken önümüze çıkan engellerin bertaraf edilmesi fırsatların değerlendirilmesi yönünde adımlar atıyoruz. Her adım attığımızda bir sonraki atacağımız adım kolaylaşıyor, zorlaşmıyor. Bu ağır sorunun önünü tıkamaya çalışan çeşitli aktörler olacaktır. Bu sorunu kökten çözmek hedefine katkı sağlayabilecek ve milletimizin de aleyhine olmayacak adımlar atarız, yolumuza devam ederiz. O adımın atılması gerekiyorsa da o adım atılır. Ama milletin bu sorununun tamamen çözümüne katkıda bulunacaksa."
Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2014, 17:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER